Akce mateřské školy ve školním roce 2017/2018

Maňáskové divadlo Sluníčko

Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 bylo opět v naší mateřské škole velmi veselo. Divadélko Marie Janečkové nám přijelo zahrát pohádky Dlouhý, Široký a Bystrozraký, O Koblížkovi a Tři prasátka. Mohli jsme si společně s našimi pohádkovými kamarády společně zazpívat, zatancovat a dozvěděli jsme se mnoho zajímavého z krásné dětstké pohádkové říše. Plyšoví kamarádi Pipi a Pepa s kosem Oskárkem nás rozesmáli a jen velmi neradi jsme jim mávali na cestu. Už teď se těšíme na další návštěvu.

viz. fotogalerie

 

Návštěva knihovny

Kniha není jen sešitý nebo slepený svazek listů nebo skládaný arch papíru, kniha je kamarád, který je vždy na blízku, kniha je lék když máme bolístku. Děti ze třídy Kuřátek a Motýlků navštívily Městskou knihovnu  a dozvěděly se mnoho zajímavého o dětských knížkách a jejich autorech. Velký dík patří paní Jařabové, která celou akci měla úžasně připravenou.

                   1.třída-Kuřátka                    

  2.třída-Motýlci

Škola čarování a kouzel

Ve středu 25.10.2017 za náma do školky přišla návštěva a to doslova "kouzelná". Všichni jsme plni očekávání sledovali hvězdnou oponu, ze které vystoupil kouzelník a jeho pomocník s červeným nosem. Připravili si pro nás představení, které vynikalo především specifickým humorem a schopností kouzelníka doslova strhnout děti během prvního okamžiku. Kouzelník zapojil děti do představení po celou dobu, a to jak z hlediště, tak i jako asistenty při pomoci s kouzlením. Naše děti milují kouzla, zázraky a cokoliv neuvěřitelného ze světa pohádek, a tak svým potleskem odměnily především vykouzlení barevných šátků, manipulaci s kartami a jiné iluze. Naše dětské publikum vždy ocení chvíle strávené ve světě magie.....

více ve fotogalerii

Bylinková zahrádka

Zajisté jste nepřehlédli nové zákoutí školní zahrady, naši bylinkovou zahrádku. Čerstvé aromatické bylinky poslouží jako výborné a zdravé koření, budeme si moct z nich připravit léčivé nálevy a osvěžující nápoje. Jsou krásné, voňavé, odpuzují mnohé škůdce, sytí včelky, čmeláky a motýly. Bylinkové zákoutí na zahradě je mnohostranně užitečné. Od jara do podzimu budem mít k dispozici čerstvé výhonky bylinek, květy, listy i semena. Aromatické rostliny zároveň vytváří půvabné zátiší, které se, alespoň doufáme, bude často stávát vyhledávaným místem k odpočinku. Jsou totiž pohledné, přívětivé, a jejich vůně se bude rozléhat po celé školce. Tímto bychom chtěli poděkovat mamince od Kubíka Šperlinga, která nám ochotně poskytla všechny druhy bylinek do naší zahrádky. Děkujeme!

 

Evropský den jazyků u nás v MŠ

 Evropský den jazyků - je to skvělá příležitost upozornit na obrovskou hodnotu evropské kulturní rozmanitosti. Národy Evropy jsou vždy nejsilnější, když jsou ochotné přijmout jiné způsoby života a přivítat ty, kteří mohou naší společnosti prospět.  Tím, že se se na okamžik zastavíme a oslavíme tucty jazyků, kterými se hovoří v našich společenstvích, vysíláme velice  důležitou  zprávu: Evropa je skutečně vícejazyčným místem, kde lidé z různých prostředí jsou vítáni a kde všechny hlasy jsou si rovny. V rámci Evropského dne jazyků navštívili naši mteřskou školu i studenti místního gymnázia, kteří přiblížili dětem zábavnou formou krásy německého jazyka.

viz fotogalerie

Vyučující : Mgr. Eva Hrošová

Studenti : Elena Žáková, Martin Šoman, Lukáš Lysák

Vendula Rosenbergová, Karel Solař, Vendula Machalová, Katka Obadalová

Adriana Minárechová, Terezie Tulpová, Lucie Žáčková, Nikol Bečáková

Rytmická show

V pátek dne 22.9.2017 se naše školka "roztančila" v rytmu neonových světel a diskotékových a pohádkových melodií. Navštívil nás muzikant Petr Toman a přivezl s sebou svojí hudebně - rytmickou show, plnou hudby, písniček, hudebních hádanek, a jak jsme se mohli sami přesvědčit, tak jsme se ani chvilku nenudili, protože zpívání a tancování - to si vždycky v naší školce pořádně užijeme!

viz. fotogalerie

Jablíčkový den

"Nejdřív je to bílé a voňavé, potom zelené a kyselé, nakonec červené a sladké, co je to?", tak na tuto otázku a ještě na mnohé další získaly odpověď děti v pátek 22.9.2017 na klobouckém náměstí, kde se konaly již tradiční Farmářské trhy. Odkryli nám tajemství, jak se dá z jablíčka vykouzlit slaďoučký a voňavý mošt. Hmmmmmm, to byla ale dobrota..... a když jsme přišli do školky, tak nás naše paní kuchařky překvapily jejich neodolatelným jablečným štrůdlem, to byla mňamka.

viz fotogalerie

Dešťovka aneb voda z nebe

Už jste si určitě všichni všimli naší nové ozdoby na školní zahradě - dřevěný sud. Jedná se o zdroj vody k zálivce zahrady, který mohou bezpečně využívat samotné děti. Na zalévání zahrádky používáme dešťovou vodu zachycenou ze střechy, kterou uchováváme v sudu.

Cílem našeho snažení je využití dešťové vody k zálivce zahrady MŠ a navazující program orientovaný na děti v oblasti šetrného přístupu k životnímu prostředí. Využití nádoby na zachycení dešťové vody s odtokem přináší úsporu vody a zároveň s tím poskytuje možnost rozšířeného vzdělávání v oblasti obecné ekologie a šetření přírodních zdrojů a z kdysi "hluchého" místa vznikl zajímavý a inspirativní kout školkové zahrady.

viz fotogalerie