Akce mateřské školy ve školním roce 2018/2019

Plán akcí na školní rok 2018/2019

Květen 2019

20.5.2019 - Výlet předškoláků do ZOO Lešná

23.5.2019 - Den matek u Hvězdiček

 

Červen 2019

  4.6.2019 - Den dětí a tatínků aneb táto pojď si hrát

11.6.2019 - Rozloučení s předškoláky

13.6.2019 - Canisterapie pro děti se SVP

20.6.2019 - Spaní v MŠ aneb pirátská noc v MŠ

 

Termíny akcí jsou pouze orientační, může dojít ke změně.

Den matek v KD Klobučan

V neděli 12. května 2019 proběhl v kulturním domě Klobučan ve Valašských Kloboukách tradiční program ke Dni matek. A nesměly chybět v plejádě přehlídky talentovaných dětí ani naše Kuřátka se svými tanečky "Ozvěny pirátů" a "Piráti z Karibiku". A že se jim vystoupení povedlo, o tom není zajisté pochyb, protože to tancovaly hlavně srdíčkem a pro všechny maminky. Tak maminky VŠECHNO NEJLEPŠÍ, protože pro svět jste maminka, alepro svoji rodinu jste celý svět !

viz fotogalerie

 

Besídky ke Dni matek

Druhou květnovou neděli slaví všechny maminky svůj svátek. V naší školičce tradičně tomuto krásnému svátku věnujeme náležitou pozornost, a ne jinak tomu bylo i letos. V jednotlivých třídách se konaly besídky určené právě pro maminky. Děti prostřednictvím veselých a milých básniček, divadelních představení, písniček i tanečků maminkám vyznaly svou opravdovou a čistou lásku. A nakonec ještě přidaly své vlastnoručně vyrobené dárky, které mají cenu zlata!!!

1.třída - Kuřátka

2.třída - Motýlci

3.třída - Veverky

4.třída - Koťátka

5.třída - Hvězdičky

6.třída - Sluníčka

Dopoledne s Policií


Radost z  návštěvy policejní stanic měly dnes 26. dubna 2019 v dopoledních hodinách děti z naší MŠ. Policista pan Zdeněk Řehák společně se svým kolegou z Obvodního oddělení Policie ve Valašských Kloboukách si s dětmi povídali na téma, co je policie a jaká je její úloha ve společnosti. Působili pak i preventivně, když dětem poskytli mnoho cenných rad, jak se chovat, aby se samy co nejvíce chránily a jejich dětství bylo pokud možno bezstarostné a radostné. Jednou z ukázek byla také prohlídka  služebního vozidla. S radostí a zvědavostí  si vyzkoušely, jak se sedí v policejním autě, velkým zážitkem bylo vidět zblízka zapnutou sirénu a majáky na služebním automobilu. Hlavně kluky zaujala výstroj policistů, kterou si mohli i vyzkoušet, některé zaujala i služební pouta a zbraň. Všichni jsme pak společně skončili v místní cele předběžného zadržení, nooo byla v mnoha z nás malinká dušička, ale nakonec nás odemkli a my jsme za písničku, kterou jsme našim policistům zazpívali dostali ještě krásné odměny. Děkujeme.

Jejich zářící očka byly poděkováním za tento, pro ně jistě životní zážitek.

 

viz fotogalerie

Světový Den Země

Nejen lidé, ale také naše modrá planeta Země slaví každoročně svůj svátek. Oslava jejího dne "D"  letos připadla na 23. dubna, kdy jsme se společně s dětmi odebrali na místní sběrný dvůr. Tam nás čekalo překvapení v podobě nových kamarádů, kteří dětem vše ukázali a hravou formou vysvětlili pojem ekologie. Pomocí kamarádů jsme se všichni seznámili hlavně s nutností udržování čistoty v přírodě a jejím okolí. Naučili děti třídit odpad a nabídli řešení na jeho využití. Děti se s chutí zúčastnily soutěží a hádanek a rozhodně jim nechyběl elán, chuť a radost při zdolávání úkolů. Nakonec jsme si všichni s radostí zahráli na popeláře a s novými kamarády se rozloučili. Děkujeme všem organizátorům, prožili jsme pestré a naučné dopoledne.

1.třída - Kuřátka

2.třída - Motýlci

3.třída - Veverky

4.třída - Koťátka

5.třída - Hvězdičky

6.třída - Sluníčka

 

Filipojakubský čarovný den

aneb

čarodějnické zkoušky v MŠ

Poslední dubnová noc je již tradičně spojována s upalováním čarodějnic. Ne jinak to bylo i u nás v naší MŠ, jenomže letos tomu bylo malinko jinak. My jsme si počkali na ten pravý den, kdy nečisté síly měly větší moc než jindy a ten pravý čarodějnický rej vypukl ve čtvrtek 25.4.2019 v místním Ekoparku. Tam na nás již netrpělivě očekával ten pravý a nefalšovaný čarodějnický sněm v čele s Hromnicí Bimbulou. Jedotlivé úkoly nám rozdávala například čarodějnice Krutihlava nebo Bludimíra, či Ježikůže a mnohé další, které nás celým odpolednem provázely. Počasí nám přálo, tak jsme jsme si oblékli pravé čarodějnické oblečení, splnili pár čarodějných úkolů a tím složili pravou čarodějnickou zkoušku, potom společně na ochranu před čarodějnicemi jsme tu nejzlejší upálili, aby k nám již nesměly síly nečisté a po celý čas jsme tak byli chráněni od všeho zlého. A musíme říct, že se nás tady letos sešlo......

viz fotogalerie

 

Ukliďme Bílé Karpaty

V rámci příprav na oslavy „ Dne Země“ se ve čtvrtek 11.4.2019  naše školka zapojila do oblastní akce „Ukliďme Bílé Karpaty“. Zima pomalu končí, slunečné počasí láká k procházkám, vyběhnutím nebo projížďkám v probouzející se přírodě. Aby nám bylo při pobytu venku příjemně, jsme se rozhodli, že půjdeme s našimi dětmi nejprve pomoct krajině s očistou od nepořádku. Děti z naší školky si přinesly rukavice, vybavily se pracovním oblečením a chutí pomoct dobré věci a vrhly se na úklid místního lesíku a jeho přilehlých prostor. A že jich ta práce bavila není pochyb, za chvilinku měly nasbíraných několik pytlů odpadků. Jsme rádi, že i rodiče spolupracovali a podpořili nás v této akci a tímto jsme mohli společně u dětí posilovat povědomí  a odpovědnost za stav životnímu prostředí.

 viz fotogalerie 

Keramika v DDM

Ve dnech 9.-11.4.2019 jsme společně navštívíli DDM ve Valašských Kloboukách a jejich tvořivou keramickou dílničku. Za pomocí paní, která vede keramický kroužek jsme si vyrobili velikonoční vajíčko netradiční technikou, které nám určitě zpříjemní první svátky jara.

1.třída - Kuřátka

6.třída - Sluníčka

Sférické kino

V pondělí 8.4.2019do naší školky zavítal netradiční způsob vzdělávání nejen pro děti. Jednalo se o sférický projekční systém, který uvnitř pojízdné kupole skýtá neuvěřitelný pohled. Ocitneme jsme se v kouzelném prostoru a budeme si připadat, jako bysme byli přímo pod hvězdnou oblohou či na dně oceánu. Společně jsme tak poodhalili tajemství hlubin moří a prozkoumáme nekonečný vesmír.  Vizualizace projekce je založena na nejnovější digitální technologii. Efekt je podobný jako např. v kopuli planetária. Určitě to bude pro všechny neopakovatelný zážitek.

viz fotogalerie

Probouzení skřítků

Ve čtvrtek 4.4.2019 jsme prožili spolu s kamarády zahradními skřítky a dětmi z naší školky jedno krásné jarní dopoledne spojené s probouzením zahradních skřítků z jejich spánku. Jsou to skřítkové malinko lenošiví a taky proto, že počasí skřítkům doposud nepřálo, se stalo, že se ještě pořádně ze svých pelíšků nevykutali. Zahradníček se tedy rozhodl, že ve čtvrtek stůj co stůj i na vzdory větrnému počasí nás doprovodí na nelehké stezce, kterou si pro nás připravili naši školkoví skřítci a společně jsme tak odemli bránu do naší zahrady a přivítali tak dlouho očekávané jaro.

Děkuji vám kamarádi, že jste mi pomohli ty mé brášky vzbudit a těším se na vás na té naší společné zahradě.

Váš Jarňáček.

viz. fotogalerie

3.třída - Veverky

5.třída - Hvězdičky

6.třída - Sluníčka

 

Den v modrém 2.4.2019 - Světový den porozumění autismu

 

Milí rodiče,

chtěli bychom Vám poděkovat za spoluúčast při "ponožkovém dnu", kdy jsme si připomněli, že jsme všichni stejní a přece jiní, každý je jedinečný a výjimečný. Stejně jako ty ponožky, a bez vzájemného respektu k „jinakosti“ se neobejdeme.

A tak jsme se rozhodli si připomenout další významný den, a tím je 2.duben. Dnem, kterým jsme chtěli zvýšit společně povědomí o autismu.  V tento den nás spojovala modrá barva. Proč modrá? Modrá je barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže. 2. duben je dnem, kdy jsou osoby s autismem vřele vítány a zahrnovány do společenských událostí po celé planetě a u nás je to nejen tento den..........

viz fotogalerie

 

Divadelní představení "Pyšná princezna"

V pondělí 25.3.2019 nás čekala královská návštěva v KD Klobučan. Byla to návštěva až z půlnočního království, kde žije pyšná princezna Krasomila. Když odmítne ruku krále Miroslava, ten se za ní vydá do jejího království v přestrojení za zahradníka. Vypěstuje zpívající květinu a najde si cestu k srdci pyšné princezny. Jejich lásku chce překazit rádce, který Půlnoční království ovládá. Miroslav a  princezna proto uprchnou a na útěku zažijí nečekaná dobrodružství. Princezna se nakonec dovídá, že její milý není zahradník, ale král a nic už nestojí v cestě pravé královské svatbě. Bylo to krásné představení plné písniček a veselého vyprávění o napravené pýše. A už teď se těšíme, co si pro nás divadlo paní Jurištové připraví příště.

viz. fotogalerie

 

Ponožkový den 21. března 2019 - Světový den Downova syndromu

 

"Oblečte si i Vy každou ponožku jinou! " Do této výzvy se nes zapojily nejen děti ze třídy Kuřátek.

Na čtvrtek 21. března připadá Světový den Downova syndromu, jinak také přezdívaný "Ponožkový den". Právě ponožky otočené patami k sobě symbolizují příčinu tohoto celoživotního onemocnění - poruchu chromozomu ve tvaru písmene X. A proč právě 21.3.? Datum tohoto Světového dne je také spjato s příčinou Downova syndromu, a to s 21. chromozomem, který je ztrojený (místo obvyklého počtu jednoho páru chromozomů, mají lidé s Downovým syndromem právě 3 tyto chromozomy). Odtud datum 21.3. Oblečením rozdílných ponožek jsme vyjádřili alespoň symbolicky podporu lidem postiženým Downovým syndromem a nejen těm. Světový den Downova syndromu je letos věnovaný všem lidem, kteří jsou jiní. Byli jsme rádi, že nás bylo tolik.......

A proč to všechno? Už jen proto, že se upozorní na to, že každý jsme jiný, ale každý výjimečný a jedinečný.

viz. fotogalerie

Divadelní představení "Jak skřítek pomáhal hledat vodu"

V pondělí 18.3.2019 do naší mateřské školy zavítalo divadlo Leonka s tematickým programem pod názvem "Jak skřítek Vítek pomáhal hledat vodu.". A jak už to v takové pohádce bývá, všechno dobře dopadlo, společně si zazpívali a zatancovali a prožili tak s našimi kamarády hezké dopoledne.

viz. fotogalerie

 

Setkání MŠ a ZŠ s názvem Školní připravenost

Ve středu 6.3.2019 se uskutečnilo setkání mateřské a základní školy Valašské Klobouky na téma školní připravenosti. Přítomna byla i zástupkyně pro 1.stupeň Mgr. Baloušková, která nám podala vyčerpávající informace k zápisu do 1.třídy ZŠ, který se bude konat 5.4.2019.

Věříme, že vám získané informace byly jistě přínosem.

 

KARNEVAL

"Kašpárci a kouzelníci, princezny a zvířátka,
do školky dnes místo dětí, přišla celá pohádka."

"Hurá, je tu karneval!" zaznělo dnes všemi třídami naší školky. Měli jsme zde již tradiční masopustní karneval. Přípravy na tento den probíhaly již od pondělí, kdy si děti vyráběly masky, girlandy a klobouky. Těmi si vyzdobily třídy a mohl začít ten pravý karnevalový rej. Naší školkou se táhl zpěv, smích a veselé hlaholení dětí a mohli jsme se zde potkat s mořskými pannami, nechyběli kovbojové, klauni, princezny a jiné pohádkové bytosti. Všechny děti radostně vítaly karneval. Bylo to radostné dopoledne plné smíchu a děti i paní učitelky si jej s chutí užily ....... jen se pojďte podívat.....

1.třída - Kuřátka

2.třída - Motýlci

3.třída - Veverky

4.třída - Koťátka

5.třída - Hvězdičky

6.třída - Sluníčka

 

Ukázkové hodiny v MŠ

V naší mateřské škole proběhly ve vybraných třídách ukázkové hodiny naší společné práce. Rodiče měli možnost nahlédnout pod pokličku "záhad a tajů" naší výchovně vzdělávací práce. A sami se přesvědčili jak nám to společně jde a co už všechno umíme a dokážeme.

Maňáskové divadlo Sluníčko

Ve středu 13.2.2019 k nám do školky opět zavítali naši kamarádi, kuřátka Pepa a Pepina, a samozřejmě nechyběl ani kos Oskárek a kosice Klárka, kteří s sebou přivezli celé maňáskové divadlo Sluníčko. Letos si pro nás připravili 3 pohádky – a jaké to byly ? Tři hezké pohádky: Budka, O Budulínkovi a Máša a medvěd. Nechyběly ani písničky, hra na kytaru a "prstové žížalky" pro dva hladové kosy.
Všichni jsme si společně zazpívali s herci známé lidové písničky a dozvěděli jsme se, jak je skvělé mít dobré kamarády.

viz fotogalerie

 

Beseda na téma " ŠKOLNÍ ZRALOST"

Beseda na téma " ŠKOLNÍ ZRALOST"  proběhla dne 6.2.2019  v prostorách MŠ Valašské Klobouky za účasti paní Mgr. Šobáňové.

Našli jsme zde odpovědi na otázky týkající se vstupu do ZŠ, školní připravenosti i možnosti odkladu školní docházky.

Věříme, že tato přednáška byla pro Vás, milí rodiče,  přínosná.

 

Divadelní představení "Dva sněhuláci"

Ve středu 9.1.2019 do naší mateřské školy zavítalo divadlo Leonka s tematickým programem pod názvem Dva sněhuláci Mrkvička a Čepička. A jak už to v takové pohádce bývá, pomohl našim sněhovým kamarádům z jejich problémů i kamarád Niňo, který svou pílí a ochotou obmněkčil i černou zimní paní.

viz. fotogalerie

Vánoce na Kosence

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé, po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé.....

Blíží se k nám nejkrásnější svátky v roce a my společně s našimi dětmi navštívili ČSOP Kosenka ve Valašských Kloboukách, kde jsme prožili krásné chvíle s tradicemi pravých valašských Vánoc. Na vánočním programu se děti dozvěděly nejen mnoho zajímavostí o adventu, sv. Martinovi s sv. Barborce i o sv. Lucii, která nás mimo jiné i navštívila, ale také o Vánocích, jak se dřív na Valašsku slavily. Dýchlo na nás nejen teplo sálajícího ohně a vůně bylinkového čaje, ale také kouzlo starodávných obyčejů, které dříve doprovázely adventní dobu i samotné Vánoce. Děti se rozpomenuly na koledy, dozvěděly se, co na Valašsku patřilo na štědrovečerní stůl, společně upekly sladké vánoční pečivo a vlastnoručně si také vyrobily svíčku ze včelího vosku.

1.třída - Kuřátka

2.třída - Motýlci

3.třída - Veverky

4.třída - Koťátka

5.třída - Hvězdičky

6.třída - Sluníčka

Česko zpívá koledy

12.12.2018 v 18.00 hod. se spojily regiony a rozezněly náměstí vánočními koledami.

I my jsme společně s našimi dětmi si zpříjemnili adventní čas a již po sedmé si ve stejný den a stejnou hodinu zazpívali pět stejných koled u vánočního stro,u města Valašské Klobouky na Masarykově náměstí.

viz fotogalerie

 

Mikulášská nadílka spojená s koncertem ZUŠ

První prosincové dny jsou za námi a dětem se přiblížil první z jejich oblíbených zimních svátků. 5. prosince většinu domácností s dětmi navštíví Mikuláš s andělem a spoustou čertů. Většina dětí se na tento večer těší, mnohé z nich ho však očekávají s obavami, že je čert místo nadílky strčí do pytle. K nám do školky zavítal Mikuláš spolu s anděly a čertíky ve čtvrtek dne 6.12.2018. Některé děti se na návštěvu moc netěšily, spíše u nich převládaly obavy, ale nakonec poznaly, že i s čerty můžou být žerty a vše se obešlo bez slziček a dokonce jsme se společně hezky naladili na vánoční notičku..

viz fotogalerie

 

Soutěž "O najpekelnějšího čerta"

Pojarmekové úterý se již tradičně nese v duchu přátelského setkání pořadatelů jarmeku s vítězi a vítězkami jarmekových soutěží. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se i naše školka zúčastnila soutěže "O najpekelnějšího čerta". Všichni jsme přistoupili k soutěži s tvořivým duchem a odhodláním ukázat, jak vůbec může takový "najpekelnější" čertočima dětí vypadat. Při Valašském mikulášském jarmeku se ve speciální dětské tvořivé soutěži ucházelo o pozornost poroty i veřejnosti jednatřicet figurek vyrobených z různých materiálů. A že se všichni činili a dílka se nám podařila jsme se mohli přesvědčit v Pastoračním domě, kde se výstava čertů a čertíků nachází. A tak jsme v úterý 4. prosince si mohli převzít své pamětní diplomy a také sladké odměny.

Výsledky soutěže O nejpekelnějšího čerta při 27. valašském mikulášském jarmeku

Kategorie 3 - 6 let:
1. místo: přípravná třída ZŠ
2. místo: třída Koťátka
3. místo: třída Kuřátka

 Gratulujeme !

 

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

aneb

"Čertovský rej"

A teď všichni zbystřete!

V pátek 30.12.2018 se naším městem potuloval Mikuláš s parádní družinou čertů a čertíků. I když se jeho svátek slaví až 6. prosince mohli jsme jej zahlédnout v ulicích našeho města už v tento den. Vyhlížel všechny hodné děti, kterým by už mohl nadělit nějaké ty dobroty. A jak dobře víme jeho cesta ho zavedla až na náměstí před radnici, kde společně s čertíky zahájil ten pravý a nefalšovaný čertovský rej. Čertíci a čertice z naší školky si společně připravili pásmo tanečků, aby i letos tak poprosili Mikuláše, ať jim do punčošek něco dobrého nadělí. A že odvedli pořádný kus práce, jste se mohli sami přesvědčit. A naši čertíci byli odměněni potleskem a malinkou dobrůtkou za jejich snahu a odvahu.

 

Výstava panenek

Městské muzeum ve Valašských Kloboukách zpřístupnilo jedinečnou výstavu panenek ze sbírky Moniky a Nikol Chmelařových. K vidění byly porcelánové panenky, staré a starožitné panenky, Barbie, dále pak rebornované panenky, kočárky, plyšové hračky a spousta doplňků a dekorací. A my jsme se společně s našimi dětmi na ně byli podívat. Zážitek to byl opravdu nezapomenutelný.

viz fotogalerie I

viz fotogalerie II

 

Canisterapie aneb kde láska pomáhá

I letos k nám zavítala moc vzácná čtyřnohá návštěva, kterou byla cvičitelka psů se svou svěřenkyní labradorským retrívrem Teriskou. Teriska je už odrostlejší štěňátko a její temperament a energie jsou proto nevyčerpatelné, ale je zároveň psem záchranářem se všemi zkouškami, které jsou k této činnosti vyžadovány.

Sami jsme se mohli přesvědčit, mimo jiné, jak vlastně vypadá samotný výcvik psa, ale také jak se o pejska starat, čím ho krmit a co vůbec nesmí, co je pro něho dobré a co špatné, jak nás pejsek může ochránit a naopak, jak se můžeme bránit proti útoku zlého psa, apod.

Pes už svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu všude tam, kde je jí nedostatek. A o tom, že láska a úsměv léčí není pochyb. Ale už dávno to není jen o radosti, kterou psi lidem přináší.

viz. fotogalerie I

viz fotogalerie II

 

Svatý Martin aneb zimo přijď... čekáme tě

Svátek svatého Martina byl a je jedním z nejoblíbenějších svátků roku. Legenda říká, že svatý Martin byl původně římským vojákem. Později přijal křesťanskou víru a stal se misionářem a následně biskupem v Tours. Tomu ale předcházela neobvyklá příhoda: Martin, při své skromnosti, nechtěl biskupskou hodnost přijmout a schoval se před vyslanci do husince mezi hejno hus. Ty jej však svým silným kejháním prozradily. Jiná verze říká, že ho při kázání tak rušily svým kejháním, že je za to odsoudil, aby v den jeho památky pykaly za svoje provinění na pekáči. My jsme si společně připomenuli tento svátek v pondělí 12.11.2018, kdy jsme prožili jedno společné sněhové odpoledne, kdy jsme přivítali sv. Martina. Ten si pro nás připravil na splnění pár svatomartinských úkolů, opekli jsme si voňavého buřtíka, dovolil nám svézt se na jeho bílém koni a pak jsme společně Martina doprovodili v záři lampionků a lucerniček do polí a poprosili jsme jej o sněhovou nadílku.

viz fotogalerie

Divadelní představení Čert a Káča

Kdo by neznal pohádkovou Káču, v českých pohádkách má mnoho podob, ale vždy je to  řízná, rázovitá lidová postava. Káča v  naší pohádce je mladé, energické děvče, které slouží u panovačné a sobecké kněžny. S ovčákem Jirkou se mají rádi a chtějí se vzít, ale k tomu potřebují povolení od  kněžny. Ta jim ho již  čtvrtý rok slibuje, ale stále to odkládá a odkládá... Jak si naše Káča poradila s čertem? Jakou roli sehrál v našem příběhu Jirka, odhodlaný se postavit za svoji Káču a jak to dopadlo s vytouženou svatbou? To jsme se dozvěděli ve středečním představení. Potěšilo nvás řadou písniček, zasmáli se veselým scénám, například s čertovským vrátným u pekelné brány, pobavil nás i další čertův převlek a fandili jsme rázné, ale upřímné Káče a překvapilo nás, jak to dopadlo se závistivou a domýšlivou kněžnou.

viz. fotogalerie

Divadelní představení "Jak se čerti ženili"

Za devatero horami... devatero řekami, v jednom malém království žije ten nejlínější princ jakého si dokážete jen představit, princ Vendelín. A protože je tak líný, vládne za něj jeho teta Kordula Hamižná, která celé království pomalu rozkrádala až se z něj stalo to nejchudší království na celém světě. Pomoci mu může už jen princezna Adélka, která se rozhodla vdát se za prince svých snů, a proto se ho vydává hledat do světa. Princova teta Kordula ve své lakotě a hamižnosti touží se stát královnou ať to stojí co to stojí a chce vládnout světu, proto uzavře smlouvu s peklem. Ovšem nepočítá s tím, že čistá lidská duše je velká vzácnost a láska že je silnější než všechno zlo na světě...  A o tom jsme se přesvědčili v pátek 26.10.2018, kdy jsme společně shlédli v KD Klobučan muzikálovou pohádku "Jak se čerti ženili".

více ve fotogalerii

 

Možná přijde i kouzelník

V úterý 23. října 2018 nás ve školce doslova "očaruoval" kouzelník. Děti při svém vystoupení nadchnul, překvapil, pobavil, rozesmál a nechal je dokonce i některá kouzla vyzkoušet. Kromě obrázků, karet, míčků, světýlek a dalších předmětů nám vyčaroval i nějaké to překvapení.

více ve fotogalerii

 

Jablíčkování

Celý týden jsme si ve školce povídali o ovoci, které sklízíme na podzim z našich zahrádek. Hlavně o jablíčkách, že jsou jablíčka zdravá a plná vitamínů ví snad každé dítě, ale co všechno s nimi můžeme dělat, si mohly děti vyzkoušet ve školce. S jablíčky děti cvičily, pozorovaly je, zpívaly o nich, malovaly je, modelovaly, nalepovaly z natrhaných kousků barevného papíru, zavařovaly do papírových sklenic – otiskovaly, počítaly je v písni “Měla babka “ a plnily zajímavé úlohy.
A na konec jsme si sami vytlačili vlastní jablíčkový slaďoučký moštík. A že jsou naše paní kuchařky úžasné, zakončily tento jablíčkový týden voňavým štrůdlem, na kterém jsme si všichni pochutnali.

viz. fotogalerie

Drakiáda 2018

Ve čtvrtek 11.10.2018 ve 14.30 hod. se uskutečnil 1. ročník školkovské Drakiády. Děti si se svými rodiči připravily své draky a dráčky, ať už koupené nebo doma vyrobené a přišli si společně užít jedno krásné odpoledne. Nakonec jsme společně vyhlásili vítěze jednotlivých kategorií, jakými byl nejlepší letec, nejkrásnější drak a drak smolař. Odpoledne jsme zakončili voňavým opékaním buřtíků na školní zahradě.

viz fotogalerie

Divadelní představení "Broučci"

Ve čtvrtek 27.9.2018 do naší mateřské školy zavítalo Divadlo Leonka s divadelním předtavením s názvem Broučci. Divadélko vtáhlo děti do pohádky svým přednesem, mimikou, hrou na kytaru doprovázenou zpěvem a namlouváním různých hlasů loutek, kde se děti staly zároveň účinkujícími. Pohádka a výkon obou účinkujících zaujal nejen děti svým humorem,ale pobavil i dospělé.

viz fotogalerie

Evropský den jazyků u nás v MŠ

 Evropský den jazyků - je to skvělá příležitost upozornit na obrovskou hodnotu evropské kulturní rozmanitosti. Národy Evropy jsou vždy nejsilnější, když jsou ochotné přijmout jiné způsoby života a přivítat ty, kteří mohou naší společnosti prospět.  Tím, že se se na okamžik zastavíme a oslavíme tucty jazyků, kterými se hovoří v našich společenstvích, vysíláme velice  důležitou  zprávu: Evropa je skutečně vícejazyčným místem, kde lidé z různých prostředí jsou vítáni a kde všechny hlasy jsou si rovny. V rámci Evropského dne jazyků navštívili naši mteřskou školu i studenti místního gymnázia, kteří přiblížili dětem zábavnou formou krásy německého jazyka.

viz fotogalerie

Vyučující : Mgr. Eva Hrošová

 

Jablíčkový den

"Nejdřív je to bílé a voňavé, potom zelené a kyselé, nakonec červené a sladké, co je to?", tak na tuto otázku a ještě na mnohé další získaly odpověď děti v pátek 21.9.2018 na klobouckém náměstí, kde se konaly již tradiční Farmářské trhy. Odkryli nám tajemství, jak se dá z jablíčka vykouzlit slaďoučký a voňavý mošt. Směli jsme ochutnat pravý jablečný frgál, medové perníčky od paní Janáčové a ještě nás organizátoři překvapili jejich neodolatelným jablečným štrůdlem, to byla mňamka.