Akce mateřské školy ve školním roce 2016/2017

 

Vystoupení dětí

v podnikatelském centru města Valašské Klobouky

V pátek dne 23.6.2017 v 9.00 hod. vystoupil sboreček naší mateřské školy v podnikatelském centru ve Valašských Kloboukách. V tónech známých i méně známých dětských písniček tak zahájily již 18. ročník tradiční akce, která se koná vždy na začátku prázdnin pod názvem Valašské kumštování. Přišli nás povzbudit i kamarádi z jiných tříd naší mateřské školy a se slzičkami v očích sledovali naše výkony i hrdí rodiče, babičky i dědečkové. Dětem se vystoupení moc povedlo a nám jen zbývá poděkovat za snahu a píli, kterou přípravě věnovaly s přáním krásných prosluněných práznin.....

viz. fotogalerie

 

„Za pokladem piráta Jacka a jeho kumpánů pirátů ze sedmi moří“

Každoroční rozloučení předškoláků s MŠ bylo letos v námořnické podobě pod názvem „Za pokladem piráta Jacka". Akce se uskutečnila ze středy 21.6. na čtvrtek 22.6.2017, kdy jsme prožili s našimi předškoláčky ze tříd Kuřátek, Motýlků, Sluníček a Hvězdiček krásné chvíle plné radosti, štěstí, odhalování záhad a dobré nálady.

Tento den začal jako každý jiný. Scházeli jsme se ráno u svačinky a rozmýšleli, jak to asi dnes všechno dopadne, kam pojedeme, co tam uvidíme, co na nás večer čeká a spousty dalších otázek, na které jsme zatím neznali odpověď. Po svačince jsme se tedy vydali vstříc dnu plného dobrodružství. Vyrazili jsme na výlety do blízkého okolí. Po odpoledním odpočinku jsme zažili hravé odpoledne plné soutěží a dovádění, jazýčky jsme si namlsali dobrůtkami, které pro nás připravily maminky a večer jsme strávili u ohně.

Jakmile se začínalo šeřit, tak jsme dostali vzkaz, že na nás zaútočí piráti ze sedmi moří. Nemeškali jsme ani chvilinku a řádně jsme se na ně připravili. Namalovali jsme si námořnické tričko, připravili jsme si pravé námořnické čepice, někteří se dokonce vybavili i námořnickým tetováním a radostně jsme očekávali pokračování dobrodružství. Když už byla venku opravdová tma, vtrh nám do našich kajut samotný kapitán pirát Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády. Jack se ocitl tváří v tvář se svými kumpány piráty Černou bradou a Zkaženým zubem, jejichž jedinou touhou je připravit o život každého námořníka, který jen očkem zavadí o jejich poklad, nebojácným námořníkům. Ti jakmile se dozvěděli o ukrytém pokladu, jej začali s odhodláním hledat. Po zdolání přetěžkých úkolů a odhalení tajných indicií nezbylo Jackovi a jeho bandě vydat statečným námořníkům mapy k tajemným pokladům.  Po splnění všech úkolů nakonec námořníci vytoužený poklad našli a spravedlivě se o něj podělili.

Krásný den jsme zakončili pohádkou a nocí strávenou ve školce. Ráno bylo ještě krásnější, když jsme se probouzeli vedle svých kamarádů a hlavně hrdí na to, že jsme to zvládli bez slzičky v oku.

viz. fotogalerie

1.třída - Kuřátka

2.třída - Motýlci

5.třída - Hvězdičky

6.třída - Sluníčka

 

Výlet Motýlků a Sluníček do Smoliny

Ve středu 21.6.2017 se vydaly děti a paní učitelky ze třídy Motýlků a Sluníček na výpravu za dětmi do Dětského domova ve Smolině. Cesta to byla dlouhá a ještě nás pořádně potrápilo sluníčko, které si ten první letní den teda parádně užívalo, ale my jsme se nevzdali a odměnou bylo pro nás radostné vítání kamarádů z domova, kteří nás provedli všemi zákoutími svého útočiště. Směli jsme zkusit i teplotu jejich bazénu a na závěr patřil slaďoučké tečce v podobě nanuků. Po cestě domů i po návratu jsme ještě dlouho povídali o tom, co asi dělají naši kamarádi z domova.

Tak na brzkou sledanou.........

viz. fotogalerie I

viz. fotogalerie II

 

 

Výlet Hvězdiček do Envicentra Vysoké Pole

Ve středu 21.6.2017 se vydaly děti ze třídy Hvězdiček na poznávací výlet do Envicentra, které má sídlo ve Vysokém Poli. A nebyl to jenom ledajaký výlet. Ten získaly jako výhru v soutěži o "Najpěknější betlém", kterého se zúčastnily a bezkonkurenčně zvítězily. A tak si mohly užít den se zvířátky, která se dnes běžně i méně často chovají. Dozvěděly se jaká zvířata chováme na statku, co mají zvířata ráda a co od nás potřebují a jak mohou pomáhat hospodářská zvířata nám. Děti se dozvěděly řadu zajímavostí ze života jednotlivých druhů zvířátek a na vlastní oči uviděly vlastnosti zvířat i podmínky, ve kterých žijí. A na závěr mohly se za odměnu ještě svézt koňským povozem. Věřte, že batůžky na zážitky byly přeplněné.

viz. fotogalerie

 

 

Výlet Hvězdiček za tajemstvím starých rodáků

Ve středu 21.6.2017 se vydaly děti a paní učitelky ze třídy Kuřátek na výlet vlakem do nedaleké Hodní Lidče, kde navštívily kopeček "Hornolidečských rodáků", na místě se seznámily s jejich tradicemi a na jejich počest vysadily květiny do tamní veřejné skalky. Po malém občerstvení se společně odebraly do místní knihovny, kde shlédly výstavu výtvarných prací žáků základní a praktické školy, která sídlí v Horní Lidči. A co by to bylo za výlet kdyby nekončil návštěvou cukrárny. Tak i naši výletníci počkaly na vláček, který je odvezl zpět do školky v ruce s pořádným kopečkem zmrzliny. A že nám počasí přálo užili jsme si výlet plnými doušky a v batůžkách odnášely plno zážitků.

více ve fotogalerii

 

Den otců aneb táto, pojď si se mnou hrát....

Tatínkové, strejdové a dědečkové, již dlouho jsme se připravovali na to, jak bychom s vámi mohli společně oslavit váš velký den. U nás se tento svátek slaví dosud jen ojediněle, a tak naši tatínci nedali jinak, než že bychom mohli společně tento den navzdory konvencím oslavit. Svátek otců nemá oficiálně stále své místo v českém kalendáři - jaká nespravedlivost! Postupem času se však tento den přestěhoval na třetí červnovou neděli, kdy slaví svůj den většina tátů v Evropě.  A ne jinak tomu bylo letos i u nás, kdy jsme se v úterý dne 20.6.2017 všichni společně sešli na zahradě naší mateřské školy, abychom oslavili svátek všech tátů a tatínků, strejdů a dědečků. A že je tento svátek svátkem mezinárodním, to jste se mohli přesvědčit sami. Mohli jsme navštívit třeba italského tatínka, který si pro nás připravil slavné milánské špagety, čínského tatínka, který nám ukázal jak se otáčet v rýžovém políčku nebo tatínka Eskymáka, který potřeboval pomoct při stavbě iglů a ještě mnohem mnohem víc zážitků z celé naší zeměkoule. A věřte, že Ti naši čeští tátové byli neskuteční a doufáme, že si to se svými ratolestmi pořádně užili.

Tak tátové všechno nejlepší ♥

viz fotogalerie

 

Den s Ferdou Mravencem

Dům dětí a mládeže Valašské Klobouky uspořádal pro děti mateřské školy v pondělí dne 19.6.2017 zábavné dopoledne. Společně jsme prožívali dobrodružství veselého Ferdy Mravence s červeným tečkovaným šátkem, který si pro nás připravil s broukem Pytlíkem spostu úkolů. A věřte, že jsme si ten den ve společnosti chytrých a vynalézavých kamarádů opravdově užili.

Děkujeme !

1.třída - Kuřátka

2.třída - Motýlci

3.třída - Veverky

4.třída - Koťátka

5.třída - Hvězdičky

6. třída - Sluníčka

 

PASOVÁNÍ NA ŠKOLÁKY

Ve čtvrtek dne 15.6.2017 se na zahradě naší školy konalo již tradiční pasování našich předškoláčků do řad školáků, kteří již brzy zasednou se svou aktovkou do školních lavic. Počasí nám přálo a podařilo se nám za pomoci paní učitelek ze ZŠ hrdě pasovat všechny naše letošní předškoláky. A že se nám jich letos urodilo.

Po slavnostním ceremoniálu, který jsme završili bouchnutím šampaňského, jsme si mohli každý sníst voňavý buřtík a ochutnat něco málo z toho, co umí uvařit jenom naše šikovné paní kuchařky.

Tak se nám pomalinku zase jeden rok blíží do svého konce a my už teď se těšíme na ty předškoláčky budoucí....

Tak hodně štěstí.......... ♥

více ve fotogalerii

 

 

Koncert ZUŠ

Jako každoročně, tak i letos si pro nás připravily děti a jejich učitelé ze ZUŠ Valašské Klobouky koncert s překvapením. A představte si, že za námi do školky se přišla podívat paní Písnička, která nám vysvětlila jak taková písnička vzniká a co všechno potřebuje, aby se nám líbila. A vzala si s sebou své talentované kamarády, kteří naši školku zaplnili libými tóny flétniček, housliček, po parapetních deskách nám budou skotačit tóny klavíru a klarinetů, prostě nádherná podívaná a lahoda pro naše ouška. Děkujeme za krásný zážitek a už teď se těšíme na další setkání.

viz fotogalerie

 

Návštěna HZS Zlínského kraje ve Valašských Kloboukách

"Já znám mnoho povolání, pekař nebo strojvůdce, co je však mé velké přání, stát se jednou hasičem. Hasič hasí požáry, pomáhá vždy lidem, řeší všechny maléry ne s ledovým klidem. Hasič, to je pane chlap, svaly má a chytrý je, k požárům nejezdí rád, vždy ale uhasí je."

A jak to chodí u hasičů nám ochotně ukázaly a předvedli pracovníci HZS ve Valašských Kloboukách. Směli jsme si vyzkoušet skutečnou hasičskou výstroj, potěžkat hadici, prohlédnout si hasičský vůz a v neposlední řadě jsme mohli sledovat hasiče při jejich náročné práci.

A my jim za to děkujeme!

1.třída - Kuřátka

2.třída - Motýlci

4.třída - Koťátka

6.třída - Sluníčka

 

Tablo předškoláků

školní rok 2016/2017

Na ulici Komenského ve Valašských Kloboukách ve výloze prodejny Fotoatelier Eva Strapinová, bylo vystaveno tablo předškolních dětí, které už brzy naposledy projdou brankou naší MŠ a 1.9.2017 hrdě vstoupí s taškou na zádech do první třídy základní školy. Tímto jim za celý kolektiv MŠ přejeme, aby i ty další dny ve škole byly tak krásné jako ten den první. Tímto bychom chtěli srdečně poděkovat paní Strapinové za ochotu ta vstřícnost při instalaci tabla.

více ve fotogalerii

 

Den dětí se Sborem dobrovolných hasičů

V pátek dne 2.6.2017 proběhly na prostranství před mateřskou školou ukázky práce členů záchranných složek. Sbor dobrovolných hasičů Valašské Klobouky společně se členy záchranných složek, připravili našim nejmenším ukázky ze své práce. Cílem akce bylo seznámit tuto věkovou skupinu s činností složek integrovaného záchranného systému. Na stanovišti Policie ČR se dětem představila pořádková policie v plné výzbroji se speciálním vozidlem a různým vybavením. Všechny ochranné a pracovní pomůcky policistů si děti mohly zblízka prohlédnout a vyzkoušet. Hasiči předvedli své vybavení pro případ požáru nebo autonehody. Každý se mohl posadit za volant hasícího vozu, navléknout si pravou hasičskou helmu, prohlédnout si různé přístroje, které umožní hasičům vyprostit například z havarovaného auta člověka a zastříkat si z opravdové hasičské proudnice. A u záchranářů jsme se dozvěděli, jak takový záchranný vůz vypadá uvnitř a co vlastně má záchranář za úkol. Počasí bylo jako malované a všechny dětí si tuto preventivní akci opravdu užívali. Odměnou organizátorům akce byl velký zájem a nadšení všech přítomných dětí. Na závěr si pro nás připravili ještě jedno malé překvapení v podobě hasičských závodů pro paní učitelky. A že se holky činily, tak odměnou za reprezentaci třídy, jim byly diplomy za 1.místo v požárním útoku. Samozřejmě nechybělo spuštění sirén a houkaček. Z této akce šli nejen kluci ale i některé holčičky s přesvědčením, že být hasičem, policistou nebo záchranářem je úžasná věc a s odhodláním, že  se jimi také jednou stanou. Tímto bychom ještě rádi poděkovali tatínkovi Lucinky, panu Behancovi a jeho celému organizačnímu týmu ( za Sbor dobrovolných hasičů : Behanec Zdeněk, Psota Stanislav, Maňas Miroslav, Horáček Rudolf, Behanec Rostislav, Jakeš Jan, Nález Martin, za Policii ČR Výlet Marian, za Polikliniku Valašské Klobouky - sanitní vůz Šustr Zdeněk a za milý doprovod Behancová Alena ) , za zprostředkování výše uvedené akce, která byla pro všechny opravdovým zážitkem

1.třída - Kuřátka

2.třída - Motýlci

3.třída - Veverky

4.třída - Koťátka

5.třída - Hvězdičky

6.třída - Sluníčka

 

Čáry máry rampelník ….a je tady kouzelník

Ve čtvrtek 1.6.2017 se u nás ve školce objevil kouzelník z nedalekého Uherského Hradiště. Přijel tak s námi oslavit svátek všech dětí a dětiček. Děti se na něj velmi těšily a jejich očekávání perfektního a efektního vystoupení se naplnilo. Kouzelník je uchvátil nejen svými kouzly, ale také svým osobitým vystupováním, jež bylo vtipné, originální a působivé. Během jeho pásma se děti a nejenom děti, ale i všichni dospělí, co se na něj přišli podívat, upřímně bavily. A není divu, kouzelníkem byl známý herec ze Slováckého divadla Tomáš Šulaj.

viz fotogalerie

 

Filipojakubský čarovný květnový den

aneb

čarodějnické zkoušky v MŠ

Poslední dubnová noc je již tradičně spojována s upalováním čarodějnic. Ne jinak to bylo i u nás v naší MŠ, jenomže letos tomu bylo malinko jinak. My jsme si počkali na ten pravý den, kdy nečisté síly měly větší moc než jindy a ten pravý čarodějnický rej vypukl v úterý 30.5.2017 v místním Ekoparku. Tam na nás již netrpělivě očekával ten pravý a nefalšovaný čarodějnický sněm v čele s Hromnicí Bimbulou. Jedotlivé úkoly nám rozdávala například čarodějnice Krutihlava nebo Bludimíra, či Ježikůže a mnohé další, které nás celým odpolednem provázely. Počasí nám přálo, tak jsme jsme si oblékli pravé čarodějnické oblečení, splnili pár čarodějných úkolů a tím složili pravou čarodějnickou zkoušku, potom společně na ochranu před čarodějnicemi jsme tu nejzlejší upálili, aby k nám již nesměly síly nečisté a po celý čas jsme tak byli chráněni od všeho zlého.

 

více ve fotogalerii

 

Probouzení skřítků

"A bylo tu ráno, venku začínalo svítat, pomalu se probouzelo i sluníčko na nebi a s ním se probouzel i skřítek Jarňáček. Protáhl se ve své dřevěné postýlce zrovna ve chvíli, kdy mu dovnitř do chaloupky zasvítilo krásně oranžovožluté sluníčko. Jarňáček viděl, jak je venku hezky, vstal z postýlky a omyl si oči. Když se pořádně rozkoukal, začal mít radost z nového dne a den se mu hned začal dařit."

A proto se  rozhodl, že v pátek 26.5.2017 prožije spolu s kamarády zahradními skřítky a dětmi z naší školky jedno krásné jarní dopoledne spojené s probouzením zahradních skřítků z jejich spánku. Jsou to skřítkové malinko lenošiví a taky proto, že počasí skřítkům doposud nepřálo, se stalo, že se ještě pořádně ze svých pelíšků nevykutali. Jarňáček se tedy rozhodl, že na pátek objedná u sluníčka  oblohu bez mráčků a my jsme tak mohli společně přivítat skřítka Jarňáčka, který nás doprovodil na nelehké stezce, kterou si pro nás připravili naši školkoví skřítci a společně jsme tak odemli bránu do naší zahrady a přivítali tak dlouho očekávané a pomalinku se blížící se léto.

Děkuji vám kamarádi, že jste mi pomohli ty mé brášky vzbudit a těším se na vás na té naší společné zahradě.

Váš Jarňáček.

1.třída - Kuřátka

2.třída - Motýlci

3.třída - Veverky

4.třída - Koťátka

5.třída - Hvězdičky

6.třída - Sluníčka

Výlet mladších dětí do Envicentra Vysoké Pole

V pondělí 15.5.2017 a ve středu 17.5.2017 se vydaly mladší děti ze třídy Veverek, Motýlků, Sluníček a Koťátek na poznávací výlet do Envicentra, které má sídlo ve Vysokém Poli. Cílem bylo poznávat zvířátka, která se dnes běžně i méně často chovají. Naučily se, jakou potřebují od nás péči a co nám za to dávají. Dozvěděly se, jaké přinášejí výhody potraviny, které pocházejí z našeho okolí nebo jak se tu žilo v minulosti. Nakonec si vyšláply k "voňavé" bylinkové cestičce. Odměnou za zdolání pro nás byla tamější zdravá voda a spoustu zážitků.

4.třída - Koťátka

2.třída - Motýlci

3.třída - Veverky

6.třída - Sluníčka

Výchovný koncert

SAXOFON a jeho využití nejen v popu

V úterý 16.5.2017 naši mateřskou školu navštívila saxofonistka Andrea Frašová se svým programem. Jednalo se o výuku hudby alternativní formou, kdy děti, které se koncertu účastní, jen pasivně nesedí, ale aktivně se zapojí do "muzicírování". Cílem programu bylo přiblížit dětem vznik, složení a využití saxofonu v různých žánrech. Dětem byly představeny různé druhy zobcových fléten a to vše s živými ukázkami.

viz. fotogalerie

 

Den matek v Klobučanu

V neděli dne 14.5.2017 se konala oslava Dne matek v KD Klobučan. Součástí programu bylo i vystoupení našeho sborečku.

Besídky ke Dni matek

Druhou květnovou neděli slaví všechny maminky svůj svátek. V naší školičce tradičně tomuto krásnému svátku věnujeme náležitou pozornost, a ne jinak tomu bylo i letos. V jednotlivých třídách se konaly besídky určené právě pro maminky. Děti prostřednictvím veselých a milých básniček, divadelních představení, písniček i tanečků maminkám vyznaly svou opravdovou a čistou lásku. A nakonec ještě přidaly své vlastnoručně vyrobené dárky, které mají cenu zlata!!!


1.třída - Kuřátka

2.třída - Motýlci

3.třída - Veverky

4.třída - Koťátka

5.třída - Hvězdičky

6.třída - Sluníčka

 

Světový Den Země

Nejen lidé, ale také naše modrá planeta Země slaví každoročně svůj svátek. Oslava jejího dne "D"  letos připadla díky nepřízni počasí na 10. května, kdy jsme se společně s dětmi odebrali na místní sběrný dvůr. Tam nás čekalo překvapení v podobě nových kamarádů petky Peťky, kartóna Toma a časáku Péti, kteří dětem vše ukázali a hravou formou vysvětlili pojem ekologie. Pomocí kamarádů jsme se všichni seznámili hlavně s nutností udržování čistoty v přírodě a jejím okolí. Naučili děti třídit odpad a nabídli řešení na jeho využití. Děti se s chutí zúčastnily soutěží a hádanek a rozhodně jim nechyběl elán, chuť a radost při zdolávání úkolů. Nakonec jsme si všichni s radostí zahráli na popeláře a s novými kamarády se rozloučili. Děkujeme všem organizátorům, prožili jsme pestré a naučné dopoledne.

1.třída - Kuřátka

2.třída - Motýlci

3.třída - Veverky

4.třída - Koťátka

5.třída - Hvězdičky

6.třída - Sluníčka

 

Výlet předškoláků do ZOO Lešná

A je tu čas krásných výletů za poznáním. A nebylo tomu jinak ani letos. Ve čtvrtek 4.5.2017 se naši předškoláčci vydali na výlet do ZOO Lešná. V 8.00 hod. jim přistavil u naší školky autobus, který je odvezel vstříc za zvířátky a poznáním krásné přírody. Celou cestu nás sice provázely mráčky, ale dobrá nálada nás neopouštěla. Aby nám cesta rychleji utekla, tak jsme prozkoumali obsahy našich batůžků a společně se podělili o dobroty, které nám maminky nachystaly. A po shlédnutí všech zvířecích kamarádů jsme mohli říct, že právě výlet mezi zvířátka patří k těm nezapomenutelným zážitkům. Po šťastném zdolání zpáteční cesty jsme ve školce slupli oběd a vyprávěli si o tom našem velkém dobrodružství. Byl to super výlet, ačkoliv to vypadalo, že nás zastihne i déšť. Děti si výlet užily, určitě vám už stihly povyprávět všechny zážitky.........

                                1.třída-Kuřátka          5.třída-Hvězdičky                                 

  

                                  6.třída-Sluníčk           2.třída-Motýlci

Projekt " Medová snídaně "

Dne 21. dubna byla přichystána pro naše děti „Medová snídaně“, kterou v rámci projektu pořádá již třetím rokem Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Českým svazem včelařů. Děti se sešly v ranních hodinách ve svých třídách, kde byl pro ně připraven chléb s máslem a med. Tyto potraviny zajistilo Zařízení služeb Ministerstva zemědělství, které se snažilo o podporu regionálních produktů. Děti si samy připravily výbornou, ale hlavně zdravou snídani. Byli i jedinci, kteří si přidali hned několikrát. Po této nezvyklé snídani si děti vyslechly zajímavou přednášku o chovu včel. Dozvěděly se zajímavé informace o životě včel, jak to vypadá v úlu a také, jaké činnosti během roku vykonává samotný včelař. Přednášející ukázal dětem názorné ukázky pláství, včelařských rámů, včelařských pomůcek i samotné ochranné oblečení pro včelaře. Nechyběly ani informace o poskytnutí první pomoci v případě bodnutí , případně jak máme bodnutí předcházet. Na závěr přednášky dostaly všichni ještě jablíčka, omalovánky a pastelky. To vše s logem Medová snídaně 2017. Celý tento projekt realizovalo Ministerstvo zemědělství a nám všem se moc líbil. Určitě přispěl k rozšíření informace o zdravém vlivu medu na člověka. Cílem celého projektu je jak podpora zdravého životního stylu, tak propagace medu jako kvalitní potraviny přírodního charakteru, a v neposlední řadě seznámení nejmenších dětí s významem včel a procesem tvorby medu.

viz fotogalerie

 

Zpívánky s kytarou

Ve čtvrtek 20.dubna 2017 nás navštívil pan Kamil Čapčuch z Bystřice pod Hostýnem se svým programem ZPÍVÁNKY a nejen o zvířátkách. Děti za doprovodu kytary si zazpívali známé písničky, zopakovaly si jak se jmenují hudební nástroje s písničkou "Já jsemmuzikant"a během představení si představily všechna domácí zvířátka, která si samy pohybově doprovodily. A na závěr jim pan Čapčuch ještě zazpíval pár svých písní z jeho vlastní tvorby.

viz fotogalerie

 

Domestos pro školy

Hurá vyhráli jsme !

Naše škola se zapojila do soutěže Domestos pro školy, jejíž cílem bylo zlepšení úrovně školních toalet.

Po splnění předepsaných aktivit patříme k výhercům vedlejší výhry v soutěži Domestos školám. Za výhru v podobě poukazu na nákup produktů Domestos, bychom chtěly poděkovat všem rodičům a příznivcům školy, kteří pro naši MŠ hlasovali na internetu nebo nosili do školy účtenky a hlavně dětem a paní učitelkám, kteří si v rámci této soutěže vyzdobily prostory záchodů ve školce. Více na www.domestosproskoly.cz

Děkujeme a výhercům blahopřejeme !

 

 

 

Pohádkový muzikál " O Šípkové Růžence "

V pátek dne 17.3.2017 nás pozvala divadelní společnost Julie Jurištové na pohádkový muzikál, kde se v jedné zemi za devatero horami a devatero řekami v království krále Ctirada narodí princezna Růženka. Přizvané sudičky dají Růžence do vínku moudrost, krásu a štěstí. Ale sudička, která nebyla pozvána, vyřkne nad Růženkou zlou kletbu. Podaří se princi Janovi a jeho sluhovi Jakubovi zrušit neblahou věštbu a princeznu Růženku od kletby osvobodit? Odpověď na tuto otázku jsme věděli už dávno před tím, vždyť přece láska ta všechno překoná, láska je silnější než zlo.......

viz. fotogalerie

 

KARNEVAL

"Kašpárci a kouzelníci, princezny a zvířátka,
do školky dnes místo dětí, přišla celá pohádka."

"Hurá, je tu karneval!" zaznělo dnes 28. února 2017 všemi třídami naší školky. Měli jsme zde již tradiční masopustní karneval. Přípravy na tento den probíhaly již od pondělí, kdy si děti vyráběly masky, girlandy a klobouky. Těmi si vyzdobily třídy a mohl začít ten pravý karnevalový rej. Naší školkou se táhl zpěv, smích a veselé hlaholení dětí a mohli jsme se zde potkat s mořskými pannami, nechyběli kovbojové, klauni, princezny a jiné pohádkové bytosti. Všechny děti radostně vítaly karneval. Bylo to radostné dopoledne plné smíchu a děti i paní učitelky si jej s chutí užily ....... jen se pojďte podívat.....

1.třída - Kuřátka

2.třída - Motýlci

3.třída - Veverky

4.třída - Koťátka

5.třída - Hvězdičky

6.třída - Sluníčka

 

Sněhuláci pro Afriku 2017

Podzim je za námi, meteorologové hlásí první sněhové záchvěvy, takže nastal čas zapojit se do projektu Sněhuláci pro Afriku 2016/2017.

Děti v Africe si sněhuláka nikdy nepostaví, mnozí z nich se ale nedostanou ani do školy. Na první informaci nic nezměníme s tou druhou je v našich silách něco udělat.

Naše škola se rozhodla zapojit do 5. ročníku projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání. Akci organizuje pod záštitou ministra školství nezisková organizace Kola pro Afriku, obecně prospěšná společnost, ve spolupráci s Gymnáziem, Ostrava-Hrabůvka, p. o. Nejedná se o akci, při níž by se jen vybíraly peníze, ale pomoc se zde uskuteční formou hry a zábavy pro vaše děti.
Cílem této jednorázové akce v celorepublikovém rozsahu, která proběhne v závislosti na sněhových podmínkách, je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci Kola pro Afriku spočívá v tom, že se bude vybírat startovné za každého sněhuláka ve výši 50Kč.
O stavbě sněhuláků byly informovány všechny školy a školky na území České republiky, není proto vyloučeno, že se nám podaří vytvořit rekord v počtu sněhuláků postavených v jeden den. Akce bude prezentována i v médiích, můžeme tak ukázat republice, že se školy umí spojit, bavit a pomoci prospěšné věci. Seznam zapojených škol a bližší informace můžete nalézt na stránkách
www.snehulaciproafriku.cz
V
loňském roce se zapojilo téměř 300 škol, ačkoli nebyl sníh, a podařilo se vybrat částku cca 305 000 Kč.

Pojďte tedy společně s námi pomoci dobré věci a podpořte své děti.
Pojďme právě takto paradoxně, protože africké děti si sněhuláka ve své zemi nikdy nepostaví, pomoci ke vzdělání dětem i tam, kde cesta do školy není každodenní běžnou záležitostí, ale mnohdy nedostupným snem.

Věříme, že Vás projekt zaujal a naši školu v jeho realizaci podpoříte.

více ve fotogalerii

 

Sférické kino

V úterý 24.1.2017do naší školky zavítal nový způsob vzdělávání nejen pro děti. Jednalo se o sférický projekční systém, který uvnitř pojízdné kupole skýtá neuvěřitelný pohled. Ocitli jsme se v kouzelném prostoru a připadali jsme si, jako bysme byli přímo pod hvězdnou oblohou či na dně oceánu. Společně jsme poodhalili tajemství hlubin moří a prozkoumali nekonečný vesmír.  Vizualizace projekce je založena na nejnovější digitální technologii. Efekt je podobný jako např. v kopuli planetária. Byl to pro všechny neopakovatelný zážitek.

viz. fotogalerie

 

Tvořinoce

Výsledek obrázku pro vánoce děti

"Vánoce, vánoce, to jsou pěkné svátky, noc je tmavá, noc je dlouhá, ale den je krátký. Betlém a stromeček, jezulátko k tomu, pastýř nám vytrubuje u našeho domu. Vánoce, vánoce, svátky našich dětí, stříbrná hvězdička nad domovem letí."

Vánoce jsou nejkrásnější svátky prožité očima dětí a ta očka dětí z naší školky zářila jak hvězdičky na noční obloze. A jejich rodiče byli na ně náležitě pyšní, když svůj den zakončili společným tvořením a besídkami v jednotlivých třídách.

 

6.třída - Sluníčka

3.třída - Veverky

2.třída - Motýlci

4.třída - Koťátka

5.třída - Hvězdičky

                                1.třída - Kuřátka

  

PEČENÍ „PÁNŮ“ Z KYNUTÉHO TĚSTA

Projekt Senioři dětem a děti seniorům má další pokračování. Pro děti v naší školce není udržování lidových zvyků a tradic žádnou zvláštností ani novinkou, a proto jsme mohli přivítat opět naše šikovné babičky, se kterými jsme společně pekli tradiční mikulášské pečivo – tzv. pány z kynutého těsta. Jmenují se poněkud divně – „mikulášští páni“, což je pro někoho možná trochu zvláštní, když se podobají čertům. Ale v Česku je vždycky všechno jinak. Jen vzpomeňte na národní pohádky, kdy pekelnící často na sebe berou podobu tu myslivců, tu drábů nebo – prostě pro obecný lid pánů. A páni,  to bývali po čertech vypečená cháska!

Pečení "pánů" je činnost, která byla kdysi v našem kraji běžnou součástí každodenního života a my se společně snažíme o udržení těchto tradičních činností i dnes. Vůně se linula celou školkou, chuť do práce a velká mísa s kynoucím těstem, to byla v pátek 9.12.2016 předzvěst toho, že se bude dít něco zajímavého. A taky že ano ! Dětem šla práce od ruky, a tak se babičky ani na chvilinku nezastavily. Těsto se jako mávnutím kouzelného proutku proměnilo ve voňavé dobrůtky ve tvaru čertů, andělíčků, Mikulášů i miminek. A že "umotat pána" nebyl pro naše děti žádný problém se pojďte podívat. Babičky děkujeme za krásný zážitek !

1.třída - Kuřátka

2.třída - Motýlci

3.třída - Veverky

4.třída - Koťátka

5.třída - Hvězdičky

6.třída - Sluníčka

 

Vánoce v Pivečkové chaloupce

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé, po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé.....

Blíží se k nám nejkrásnější svátky v roce a my společně s našimi dětmi navštívili Pivečkovu chaloupku ve Valašských Kloboukách, kde jsme prožili krásné chvíle s tradicemi pravých valašských Vánoc. Na vánočním programu, který si pro nás připravil pan Mirek Maňas, se děti dozvěděly nejen mnoho zajímavostí o adventu, ale také o Vánocích, jak se dřív na Valašsku slavily. Dýchlo na nás nejen teplo sálajícího ohně a vůně ovocného čaje, ale také kouzlo starodávných obyčejů, které dříve doprovázely adventní dobu i samotné Vánoce. Děti se rozpomenuly na koledy, dozvěděly se, co na Valašsku patřilo na štědrovečerní stůl a starší děti si vlastnoručně také vyrobily ozdobu na vánoční stromeček.

1.třída - Kuřátka

2.třída - Motýlci

3.třída - Veverky

4. třída - Koťátka

5.třída - Hvězdičky

6.třída - Sluníčka

 

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

aneb

"Čertovský rej"

A teď všichni zbystřete! V pátek 2.12.2016 se naším městem potuloval Mikuláš s parádní družinou čertů a čertíků. I když se jeho svátek slaví až 6. prosince mohli jsme jej zahlédnout v ulicích našeho města už dnes. Vyhlížel všechny hodné děti, kterým by už mohl nadělit nějaké ty dobroty. A jak dobře víme jeho cesta ho zavedla až na náměstí před radnici, kde společně s čertíky zahájili ten pravý a nefalšovaný čertovský rej. Čertíci a čertice z naší školky si společně připravili pásmo tanečků, aby i letos tak poprosili Mikuláše, ať jim do punčošek něco dobrého nadělí. A že odvedli pořádný kus práce, jste se mohli sami přesvědčit a naši čertíci byli odměněni potleskem a malinkou dobrůtkou za jejich snahu a odvahu.

více ve fotogalerii

 

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

aneb

"Čertovský rej"

A teď všichni zbystřete! V pátek 2.12.2016 se naším městem potuloval Mikuláš s parádní družinou čertů a čertíků. I když se jeho svátek slaví až 6. prosince mohli jsme jej zahlédnout v ulicích našeho města už dnes. Vyhlížel všechny hodné děti, kterým by už mohl nadělit nějaké ty dobroty. A jak dobře víme jeho cesta ho zavedla až na náměstí před radnici, kde společně s čertíky zahájili ten pravý a nefalšovaný čertovský rej. Čertíci a čertice z naší školky si společně připravili pásmo tanečků, aby i letos tak poprosili Mikuláše, ať jim do punčošek něco dobrého nadělí. A že odvedli pořádný kus práce, jste se mohli sami přesvědčit a naši čertíci byli odměněni potleskem a malinkou dobrůtkou za jejich snahu a odvahu.

více ve fotogalerii

 

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

aneb

"Čertovský rej"

A teď všichni zbystřete! V pátek 2.12.2016 se naším městem potuloval Mikuláš s parádní družinou čertů a čertíků. I když se jeho svátek slaví až 6. prosince mohli jsme jej zahlédnout v ulicích našeho města už dnes. Vyhlížel všechny hodné děti, kterým by už mohl nadělit nějaké ty dobroty. A jak dobře víme jeho cesta ho zavedla až na náměstí před radnici, kde společně s čertíky zahájili ten pravý a nefalšovaný čertovský rej. Čertíci a čertice z naší školky si společně připravili pásmo tanečků, aby i letos tak poprosili Mikuláše, ať jim do punčošek něco dobrého nadělí. A že odvedli pořádný kus práce, jste se mohli sami přesvědčit a naši čertíci byli odměněni potleskem a malinkou dobrůtkou za jejich snahu a odvahu.

více ve fotogalerii

 

Možná přijde i kouzelník

Ve středu 16.11.2016 k nám do školky zavítala vskutku čarovná návštěva.Všichni jsme plni očekávání sledovali hvězdnou oponu, ze které vystoupil kouzelník WALDINI, jež na námi přijel až z Mikulova. Připravil si pro nás představení, které vynikalo především specifickým humorem a schopností kouzelníka doslova strhnout děti během prvního okamžiku. Kouzelník zapojil děti do představení po celou dobu, a to jak z hlediště, tak i jako asistenty při pomoci s kouzlením. Naše děti milují kouzla, zázraky a cokoliv neuvěřitelného ze světa pohádek, a tak svým potleskem odměnily především vykouzlení živé holubičky, živého králíčka, manipulaci s kartami a jiné iluze. Naše dětské publikum vždy ocení chvíle strávené ve světě magie.....

více ve fotogalerii

 

"Na svatého Martina

prý už zima začíná. Prý přijede na koni, podkovami zazvoní."

Svátek svatého Martina byl a je jedním z nejoblíbenějších svátků roku. Děti i hospodáři čekali na první sníh, hospodyně pekly posvícenskou martinskou husu a martinské rohlíky nebo podkovy, zvané martiny, roháče, zahýbáky – prostě posvícení jak se patří.

V pátek 11.11.2016 v 11. hodin a 11 minut i za náma do prostor Podnikatelského centra ve Valašských Kloboukách přijel svatý Martin na bílém koni a mohli jsme si poprvé letos šáhnout na opravdový sníh. Brrr ten ale studil...

1.třída - Kuřátka

2.třída - Motýlci

3.třída - Veverky

5.třída - Hvězdičky

 

Divadelní představení "Sůl nad zlato"

Byl jednou jeden král a ten si říkal Já První. Chtěl odevzdat vládu té ze tří dcer, která ho má nejraději. Drahomíra ho má ráda jako zlato, Zpěvanka jako zlato v hrdle a nejmladší Maruška jako sůl. Krále přirovnání k obyčejné soli rozhněvá, vyžene Marušku ze zámku a rozkáže všechnu sůl v království zničit. Brzy však zjistí, že bez soli se nedá žít, a uzná, že Maruška měla pravdu. Všechny princezny si mezitím najdou ty pravé ženichy – zahradníka, dudáka a rybáře. A protože i král pozná, že se mu bude lépe žít ve dvou, vezme si vdovu Kubátovou. A tak pohádka končí velikou společnou svatbou...... takovou pohádku známe jistě všichni, ale my jsme se v úterý 8.11.2016 byli společně podívat na pohádku autorky Boženy Šimkové, která přiblížila příběh dnešním dětem, polidštila poněkud strnulé postavy klasické pohádky a oblékla je do kabátů normálních lidí s dobrými i špatnými vlastnostmi, které potkáváme i dnes.

Poznali jsme namísto dvou Maruščiných sester jen jednu, panovačnou Albínu, legračního až pošetilého krále, laskavou a dobrou kmotřičku, kterou obdařila nejen lidovou moudrostí ale i jistým tajemstvím a nadpřirozenými schopnostmi a nechyběla ani koza Cecilka, která vnesla do příběhu humor a dobrou náladu. 

Pohádka se nám moc líbila, drželi jsme palečky hodné Marušce a cestou zpět do školky jsme si pobrukovali krásné melodické písničky z pohádky.

více ve fotogalerii

 

Maňáskové divadlo Sluníčko

V pondělí 31.10.2016 k nám do školky opět zavítali naši kamarádi, kuřátka Pepa a Pepina, kteří s sebou přivezli celé maňáskové divadlo Sluníčko. Letos si pro nás připravili 3 pohádky – O veliké řepě, Proč si s prasátkem nikdo nechtěl hrát a Kůzlátka a vlk. Mezi pohádkami si děti společně zazpívali s herci známé lidové písničky a dozvěděly se, jak je skvělé mít dobré kamarády. Po představení se děti rozloučily i s pohádkovými postavičkami kosem Oskarem a kosicí Klárkou. A možná právě tyto dvě dětem tak známé postavičky přispěly k tomu, že se nám představení všem moc líbilo.

více ve fotogalerii

 

Den chleba

V pátek 14.10.2016 se linula po Valašských Kloboukách vůně čerstvě upečného chleba. Světový den chleba, svátek základní lidské potraviny, je každoročně připomínán 16. října v řadě zemí světa. V České republice je slaven též jako svátek všech pekařů, kterých je u nás v současnosti okolo dvaceti tisíc. Letos jsme mohli s našimi dětmi oslavit tento svátek díky folklornímu souboru Dúbrava, který nás pozval na tematickou výstavu týkající se výroby a zpracování mouky a výroby chleba a děti upoutaly zejména hry a tvořivé dílny, kde si mohly malovat do mouky, pracovat s chlebovým těstem nebo si vyrobit z vizovického těsta zvířátko. Děkujeme.

Motýlci                   Sluníčka                   Veverky                 Hvězdičky 

Tvoříme se zvířátky

Ve čtvrtek 13.10.2016 k nám zavítala moc vzácná čtyřnohá návštěva, naše kamarádka Ariska. Letos si pro nás připravila se svou majitelkou paní Junaštíkovou program pod názvem "TVOŘÍME SE ZVÍŘÁTKY". V průběhu ukázky jsme si vysvětlili pojem canisterapie, taky jsme viděli ukázky výcviku vodícího pejska, který pomáhá lidem tělesně postiženým a nemocným, případně dětem, které trpí např. poruchami komunikace. Zkrátka takový dobře vycvičený canisterapeutický pes dokáže pomáhat při léčbě těla i duše nejen nemocných a postižených, ale je taky velmi dobrým společníkem při samotném výchovně-vzdělávacím procesu, kdy nám samotný čtyřnohý kamarád podpořil touhu po učení a soustředění se..... Letos jsme si vyzkoušeli vytvořit si památku na Arisku a to tak, že jsme obtiskávali její tlapičky na tričko. 
Ariska už jen svou přítomností dokázala vyvolat dobrou náladu všude tam, kde je jí nedostatek. A o tom, že láska a úsměv léčí není pochyb. Ale už dávno to není jen o radosti, kterou psi lidem přináší.

Motýlci, Veverky a Kuřátka        Koťátka a Sluníčka                  Hvězdičky

 

Babičky a dědečci čtou dětem ve školce - projekt, který spojuje generace .....

Proč ?

Jakou podobu mají vztahy mezi generacemi? Projekt „Babičky a dědečci čtou dětem ve školce“ si klade vysoký cíl – bojovat proti problému, který se šíří napříč celou Evropou. Tím problémem je – nepochopení.

Přestože dříve se rozdílné generace stávaly přirozenou součástí svých životů, v posledních letech se zejména vnoučata a senioři vzdalují. Přestávají se znát, chápat a vnímat. V dnešní době jsou senioři často podceňováni, bráni jako přítěž, jako někdo, kdo již ve vetšinové společnosti těžko hledá uplatnění. A přitom třeba právě generace dnešních třicátníků a ctyřicátníků ještě pamatují, jak důležití pro ně byli a často ještě jsou prarodiče, se kterými trávili čas. A uvědomují si, že starší lidé mohou být pro svou rodinu i přátele ještě v mnohém užiteční a své místo ve společnosti prostě mají. Ne každé dítě z naší školky má to štěstí vyrůstat s babičkou nebo dědečkem. Proto jsme se rozhodli propojit dětský svět se světem seniorů. Většina dětí má prarodiče ještě v produktivním věku a samy stáří jako takové neměly dosud možnost vnímat. Snahou společného setkávání je tedy odstraňovat stereotypy a předsudky o stáří a podporovat seniorský věk jako plnohodnotnou etapu lidského života.

Jak na to ?

V pondělí 10.10. 2016 jsme tak mohli s dětmi přivítat paní Karlu Šerou z Klubu seniorů ve Valašských Kloboukách, která nám přišla přečíst pohádku při odpočívání. Pravidelné hlasité předčítání v dětském věku přináší rozvoj jazyka, podněcuje uvažování, zlepšuje představivost, ale také třeba schopnost soustředění a naslouchání druhým, učí i úctě ke starší generaci. Tyto dovednosti totiž dnes bohužel tlumí nadměrné sledování televize či sezení u počítače.

Jak budeme pokračovat ?

Dědečkové a babičky při každé návštěvě budou dětem nejen číst pohádky či příběhy, ale budou si s nimi také povídat o knížkách a jejich hrdinech. To nejdůležitější, co by dětem, rodičům a seniorům tento projekt měl přinést, je vzájemný respekt, sdílení společného času a radost ze čtení.

A co Vy? Nechcete se k nám přidat ? 

                                                                                    Těšíme se na Vás ....

19.10.2016 - další čtení našich babiček

 

Angličtina se Stevem

 

Ve čtvrtek 22.9.2016 proběhla ukázková hodina angličtiny pro nejmenší s lektorem Mgr. Tomášem Fojtů.  Lektor Wattsenglish s dětmi během pětadvacetiminutového bloku hrál hry, opakoval říkanky, zpíval, což jsou všechno aktivity, při kterých děti angličtinu vnímají jako přirozený komunikační prostředek. Děti se navzájem motivují, baví je společná hra, cítí se bezpečně a jistě, neboť jsou stále ve svém prostředí. Děti nejdříve na angličtinu reagují neverbálně (většinou pohybem), záhy však angličtinu samy aktivně začínají při hrách používat.

Tak jen tak dál a s chutí do poznávání něčeho nového......