FOTOGALERIE - školní rok 2018/2019

  •  pro náhled všech fotogalerií klikněte na ikonu žabičky
  •  -  na prohlížení jednotlivých akcí klikněte na příslušný odkaz dané akce

"Jak peřina za peřinou po obloze mraky plynou. Pár těch peřin puklo mrazem, peří se z nich sype na zem." děti ze třídy Hvězdiček si užívají čas společně se svými kamarády.

"Šampióni v lyžování uhánějí z horských strání. Hurá šupem ze svahu, chce to hlavně odvahu." a tu mají děti ze třídy Koťátek, které si užily ty pravé zimní radovánky.

" Bílé vločky, bílé nebe, sotva spadnou, již nás zebe. Vločky, vločky, ach to láká, postavit z vás sněhuláka! Vločky, vločky, jak jste hbité, škoda, že se rozpouštíte." zimní povídání si užily děti ze třídy Veverek.

" Na saních se sáňkujeme, na bobech zas bobujeme, kuličkami koulujeme, a na lyžích lyžujeme. Hrajeme si, dovádíme, sněhuláka postavíme, že je zima, to my víme. Pozor, ať se nezraníme. " a pozor si musely dát i děti ze třídy Motýlků na své zimní olympiádě.

"Všude haldy sněhu jsou, medvědi teď nevstanou. Veverky si zalouskají, zásoby si vyhrabají. Ježci si teď nezadupouani u nás za chalupou. Zvířátka se v zimě trápí –  Kde je jaro, kdy se vrátí?" a co všechno dělají zvířátka v zimě se doozvěděly i děti ze třídy Kuřátek.

"Nesu vám, lidičky, nesu vám novinu ! Starý rok překročil osudnou hodinu ! Nesu vám, lidičky, nesu vám vzkaz, že ten rok letošní začíná včas." čas tak rychle letí...... to poznaly už i děti ze třídy Sluníček.

" Zima zase čaruje, studeně se usmívá. Mráz po okně maluje, když se nikdo nedívá." děti ze třídy Motýlků využily studené sněhové nadílky ke svým hrám i ve třídě.

" Zavoláme bílé vločky, přijdou tiše jako kočky, mrazík bude polku hrát, můžeš s nimi tancovat." děti ze třídy Koťátek přivítaly paní Zimu.

"Cupy dupy, cupy dupy, zima stojí u chalupy. Vezmeme si rukavice, sáně, boby a čepice. Vyběhneme rychle ven, na sněhu se zahřejem." a nejen na sněhu se zahřály děti ze třídy Veverek.

"Tři králové jdou k Ježíšku, nesou něco v košíčku. První Kašpar, to je král, druhý Melichar a třetí Baltazar. Cestu dlouhou ještě mají,Ježíškovi dárky dají." děti ze třídy Kuřátek přivítaly tři krále koledou a všem popřály šťastný a spokojený nový rok 2019.

Tři králové jdou k Ježíšku,

nesou něco v košíčku.

První Kašpar, to je král,

druhý Melichar a třetí Baltazar.

Cestu dlouhou ještě mají,

Ježíškovi dárky dají.Více zde: https://slunicka-msuhrineves.webnode.cz/co-delame-/basnicky/

Tři králové jdou k Ježíšku,

nesou něco v košíčku.

První Kašpar, to je král,

druhý Melichar a třetí Baltazar.

Cestu dlouhou ještě mají,

Ježíškovi dárky dají.Více zde: https://slunicka-msuhrineves.webnode.cz/co-delame-/basnicky/

"To je škoda, to je škoda, že v rybníku není voda! Ty popleto Pepíku, v zimě je led v rybníku!" děti ze třídy Hvězdiček si užívaly zimních radovánek.

 "My tři králové jdeme k vám, štěstí zdraví vinšujem vám. Štěstí, zdraví, dlouhá léta, my jsme k vám přišli z daleka." a králové ze třídy Sluníček na své dlouhé cestě poznávali i zvířecí stopy. 

"Vánoce, ach Vánoce, dobře rybám v potoce, plují pod sněhem a ledem, to my děti nedovedem. Kapře, kapře, kapříčku, vím, proč máš rád vodičku. Já mám také vodu ráda, když mi máma myje záda. Také já se divoce umím mrskat v potoce, když je krásný letní den a když slunce pěkně svítí - potom však mě máma chytí, jako rybu táhne ven." děti ze třídy Koťátek si užívaly společně vánoční chvíle.

" Na nebesích hvězdička vychází,že se nám narodil Syn Boží. Narodil se ve velké chudobě, neměl než dva andělíčky při sobě.Ti andělé překrásně zpívali, to malé děťátko vítali." krásné školkové Vánoce si prožily i děti ze třídy Kuřátek.

"Dobře dětem o Vánocích na rybníce, na potocích,zima jim dá pod nohy kousek zmrzlé oblohy. Pro mne zmrzlo modré z nebe,co na tom, že trochu zebe? Honí se tam vesele malí, zmrzlí andělé." i děti ze třídy Motýlků se těší na Vánoce.

"Hopsa, pacholátka a malá děvčátka,vzhůru vstávejte, k jeslím chvátejte!" děti ze třídy Sluníček společně čekají na ten nejštědřejší den.

"Vánoce, vánoce,to jsou pěkné svátky,noc je tmavá, noc je dlouhá,ale den je krátký.Betlém a stromeček,jezulátko k tomu,pastýř nám vytrubuje u našeho domu. Vánoce, vánoce,svátky našich dětí,stříbrná hvězdička nad domovem letí." děti ze třídy Hvězdiček se už připravují na Vánoce.

 

"Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé, po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé....." Blíží se k nám nejkrásnější svátky v roce a my společně s našimi dětmi navštívili ČSOP Kosenka ve Valašských Kloboukách, kde jsme prožili krásné chvíle s tradicemi pravých valašských Vánoc. Děti se rozpomenuly na koledy, dozvěděly se, co na Valašsku patřilo na štědrovečerní stůl, společně upekly sladké vánoční pečivo a vlastnoručně si také vyrobily svíčku ze včelího vosku.

6. třída - Sluníčka

1.třída - Kuřátka

5. a 3. třída - Hvězdičky a Veverky

4. a 2. třída - Koťátka a Motýlci

"Těším se těším, že přijdou zas vánoce bílé, ten krásný čas. Stromeček máme ozdobený, dárečky pod ním zabaleny. Vánoce, vánoce přišly už k nám, v jesličkách malého Ježíška mám. Vánoční koledy do ticha zní, Ježíšek maličký spinká a spí." děti ze třídy Motýlků se společně připravují na Vánoce.

" Padá vločka za vločkou, tma už voní vánočkou, za kamny si kočka hoví, tma už voní po cukroví." děti ze třídy Kuřátek si užívaly tu pravou vánoční pohodu a užily si i prvního letošního snížku.

" V okýnku svítí světýlka a za oknem padá sníh.Ve snehu děláme andílka, šťastní jsme o vánocích. Maminka nám peče cukroví, s tatínkem stromeček zdobím, za chvíli dáreček plyšový, pod stromečkem už si hoví." pomalu k dětem ze třídy Sluníček přichází ten krásný adventní čas.

"Čerte, čerte, my se tě nebojíme, čerte, čerte, vyženem tě ze školky ven. Ty se budeš bát, my se budem smát,budeme si zpívat, budem tancovat, ty se budeš bát, my se budem smát, budeme si užívat." a užívaly si i děti ze třídy Sluníček.

"Už se chýlí další rok, zbývá jenom malý krok, dáme talíř na náš práh, bude plný, žádný strach! Čertům zvonky znějí tmou, Mikuláš jde s nadílkou." děti ze třídy Kuřátek se už čertů ani čertíků vůbec nebojí.

"Kdo to klepe? Bílý pán. Mikuláš dnes přišel k nám. Anděl a čert přišli s ním, zjistit, jestli nezlobím." děti ze třídy Hvězdiček mezi s sebou přivítaly i opravdové čertíky.

"Mikuláši, přijď dnes k nám, písničku ti zazpívám. Přines, prosím, trochu dobrot, můžeš je dát třeba do bot. Dáváš dárky pro radost, pro každého máš jich dost." a dost dárečků má Mikuláš i pro děti ze třídy Motýlků.

"Kdo to klepe? Bílý pán. Mikuláš dnes přišel k nám. Anděl a čert přišli s ním, zjistit, jestli nezlobím." děti ze třídy Motýlků se již připravují na příchod mikulášské družiny.

"Mikuláš je milý děda, hodné děti všude hledá. Bílé vousy, ty mu sluší, na zádech má velkou nůši. A v té nůši balíčky, pro kluky a holčičky." děti ze třídy Veverek se už čerta bát nemusí.

"Kde se vzal, tu se vzal, Mikuláš pod okny stál. V ruce velkou berličku, na hlavě měl čepičku. Z bílých vousů teplý šál, takhle, děti, vypadal!" a jak vypadá Mikuláš a nejen ten, už ví i děti ze třídy Sluníček.

"V těle hodně kloubů máme, tělo jimi ohýbáme. Máme loket, rameno, kotník, kyčel, koleno a pak taky naštěstí pohyblivé zápěstí." děti ze třídy Hvězdiček poznávaly taje a zákoutí našeho těla.

"Kam si dáváš botičku? Ukaž na svou nožičku! A když dobré jídlo sníš, kde si bříško pohladíš? Kde jsou oči na koukání a kde uši k poslouchání? Hodně částí těla máš, a ty už je všechny znáš." děti ze třídy Koťátek si povídaly o naše těle.

" Tetka Rýma v nose bydlí, má tam stůl i malou židli. Vysmrkej ji z nosu ven, než ti zkazí celý den! Tetka Rýma v nose vaří, dobře se jí v nose daří. Tetka Rýma má zlou moc, zkazit dětem den i noc!" děti ze třídy Veverek si povídaly o tom, co nás trápí při nemocech.

"Pole jsou už bez obilí, vítr na nich skotačí, každé ráno více studí, každý den je jinačí. A kdo zlatem barvil stráně, víme to či nevíme, je to podzim, krásný podzim, zdravíme tě, podzime." děti ze třídy Motýlků uspávaly zvířátka v lese.

"Dovedeš to jako podzim radovat se z barviček? Půjčil si je od sluníčka, a posledních kytiček. Rozdával je trávě, stromům, také šípkům na keři, ať se dobře kolem dívá, kdo mi to teď nevěří." děti ze třídy Sluníček pomohly zvířátkům připravit se na zimu.

"Sešly se prsty k tajné poradě v kapse kabátu. Byly v dobré náladě. Nikdo nechyběl. Sesedly se v pěst a pak znovu projednaly, proč jich není šest." děti ze třídy Kuřátek si povídaly o našem těle.

"Medvěd běhá po lese, celý les už chvěje se. Nemocnou má tlapku, je tam plno zmatku. Liška na něj kouká, že prý není hloupá. Nabídla mu mastičku na tu tlapu, tlapičku." děti ze třídy Koťátek si povídaly o zvířátkách a jejich přípravě na zimu.

"Sluníčko šlo spát, už nebude hřát. Usnulo nám na mráčku, ve sněhovém obláčku. To je ale prima, bude bílá zima." děti ze třídy Motýlků se rozloučily s ptáčky, kteří odlétají do teplých krajin.

"Klokan kloktá kloktadlo, zní to takhle: Klo-klo-klo! Koho by to napadlo, že i klokan někdy stůně? Taky dneska stůně slůně, netopýra bolí uši, tygři mají zmatek v duši, žirafa má tasemnici, tetřev ztratil sluchadlo a tu starou chobotnici svědí chapadlo. Jak to dopadlo? Všem se vede celkem dobře a pan doktor vyndal kobře vosí žihadlo." děti ze třídy Veverek poznávaly své tělo a povídaly si o zdraví.

"Potvrdí vám všichni moudří doktoři, že smíškové jen málokdy ochoří. Ten, kdo není mrzout a rád směje se, každou nemoc z těla smíchem vytřese. Je to pravda. My už jsme se vysmáli z chřipky, z rýmy, z neštovic i ze spály. Tak se smějte! Už ani den bez smíchu! Někdy nahlas, jindy stačí potichu… Legrace je nejlepší lék na světě, pomáhá víc než vitamin v tabletě!" a to už ví i děti ze třídy Kuřátek.

"Už tě, větře, draci větří! Vzkazují, že zítra ve tři vyrojí se na kopečku malovaní všelijak : malí, velcí, papíroví, ale každý přece drak!" děti ze třídy Veverek si vyrobily ty své dráčky a už jen čekat na ten správný vítr.

Děti ze třídy Sluníček navštívily základní školu a pozdravily se tam se svými kamarády v rámci dne otevřených dvěří.

"Mám zlobivé ponožky, nechtěj ke mně na nožky. Schovávaj se do skříňky, dělaj, že jsou malinký. Já vás chytnu potvůrky! Rozdělím vás na půlky! DVĚ ponožky na DVĚ nožky už nezlobí – jsou KÁMOŠKY!" Ať je teplo nebo zima v teplém svetru bude prima a to ví už i děti ze třídy Sluníček.

"Honily se šedé mraky, v dešti mezi paneláky. Trvalo jen malou chvíli, než do sebe narazily. Teď ví celá zeměkoule, proč i mraky mají boule." děti ze třídy Kuřátek si společně se slečnou praktikantkou Terezkou Slovákovou povídaly o krásách podzimního počasí.

"Svatý Martin na svém koni jede cestou mrazivou. U cesty se stařec choulí: „Obdaruj mě almužnou!“ „Co ti dám, můj bratře milý? Oč se s tebou rozdělím?“ Martin mečem plášť svůj půlí,: „Vezmi, kéž tě potěším." děti ze třídy Koťátek se chystají na příchod sv. Martina

"Počasí je na draka, draka ale neláká. Padaj na něj deště kapky, raděj by se schoval zpátky, schoval zpátky pod kabát. Každý se ho přestal bát, že je zmoklý, že je splihlý, sotva jsme ho schovat stihli před deštěm a před mokrem. Usuší se za oknem." děti ze třídy Motýlků si pozvaly mezi sebe nové kamarády..... dráčky.

"Haló, děti, povězte mi, jakpak je to s kalužemi? To je krátká pohádka: jsou to ptačí zrcátka." děti ze třídy Sluníček si povídaly o rozmarném podzimním počasí.

Děti ze třídy Sluníček navštívily výstavu panenek v Muzeu města Valaškých Klobouk.

"Dobré ráno zas jsem tady, mám tu dobré kamarády. Budu si tu s nimi hrát, ale také povídat. Jak to vlastně vypadáme,kdeže ruce, nohy máme, nos a pusu, oči, uši, a že úsměv všem nám sluší." děti ze třídy Hvězdiček poznávaly tajemství našeho těla.

"Halloween je tu, Kuřátka dělají HU! Zima už se blíží, strašidla se plíží. Halloween je krásný den, splnil se nám strašidelný sen. Nosíme s sebou košíčky, do kterých dáváme balíčky, v nich dobrůtky a jablíčko, na mlsání a na pevné zdravíčko. Tímto halloweenský den nám končí, strašidla se s vámi loučí." děti ze třídy Kuřátek si páteční den užily ve stylu Halloweenu a vyhnaly všechny síly nečisté a strašidla ze školky tak navždy pryč.

"Přišel podzim do zahrady, všechny barvy namíchá, s každým lístkem ví si rady, barvy na něj nadýchá. Konec léta je tu, děti, podzimní už přišel čas, listí k zemi s větrem letí, plno zlata je tu zas." děti ze třídy Hvězdiček se na ten podzim ale hezky vybavily....., no jo už se teple oblékáme, protože už zimu máme.

"Na zahrádce první vločka, Martinovi se klíží očka. Martine, vstaň, sedlej koně, rozsypej sníh po záhoně, taky na louky a na les,potom ke kamnům si zalez. Listopadové počasí není pro nás žádné překvapení. Rozfouká nám po polích někde listí, někde sníh." Koťátka si povídaly o podzimním počasí.

"Všem posílá obálku, a v ní jednu zvláštní zprávu, stromy tě zvou na výstavu do lesů a do parků. Vidět bude ze všech míst, a kdo přijde , na oplátku odnese si na památku krásně obarvený list." děti ze třídy Motýlků se dozvěděly, jakou barvu má vlastně vítr.

"Sluníčko šlo spát už nebude hřát. Usnulo nám na mráčku, ve sněhovém obláčku. To je ale prima, bude bílá zima." děti ze třídy Motýlků si povídaly o podzimním počasí.

"Na bacily dáme vodu, ať nám nedělají škodu." a už je tu čas chladného počasí a s ním přicházejí i nemoci. Děti ze třídy Sluníček ale už ví jak na ně.

"Nastal podzim, vítr fouká, nažloutlou má barvu louka, listí pestrou barvou hýří, vlaštovičky na jih míří." a vlaštovičkám zamávaly i děti ze třídy Veverek.

"Jelen ladně v lese parohy své nese. Jde cestou i přes bodláčí pyšně svou hlavu otáčí. Vyhlíží tam Smolíčka k němu dlouhá cestička." děti ze třídy Hvězdiček si povídaly o tajeství podzimního lesa.

"Vlaštovičko, leť, už je na tě čas. Listí žloutne, poletuje, po strništích vítr duje, bude brzo mráz." děti ze vtřídy Sluníček zamávaly na cestu vlaštovkám.

"Liška běhá tam a sem hbitě kroutí ocasem. V noře skrývá Budulínka ten tam pláče nebo spinká. Jsou tam taky liščátka buchy, buchy na vrátka." děti ze třídy Kuřátek nakukly do podzimního lesa.

"Sluníčko se rozloučilo s kytičkami, s travičkou, na cestu jim zamávalo paprskovouo ručičkou. Jděte všichni honem spát,
musím podzim přivítat."
a podzim společně se sluníčkem přivítaly i děti ze třídy Hvězdiček.

"Samé louže, samé bláto, víme kdopak může za to. Podzime, podzime padá listí, jak by ne." a jaké barvy má podzim to už ví i děti ze třídy Motýlků.

"Lez veverko, lez, zná Tě celý les. Zná tě modřín, zná tě jedle i ta borovice vedle. Zná tě smrk a zná tě dub, i ti chlapci, co jdou z hub." a poznají ji už i kamarádi ze třídy Veverek.

"Hoř, ohníčku, hoř, ať neštípe kouř. Hoř, ohníčku na poli, upečeme brambory. Až upečem, hned je sníme, do popela dáme jiné. Hoř, ohníčku, hoř, ať neštípe kouř!" děti ze třídy Kuřátek prožily krásný podzimní týden s vůní čerstvě poorané hlíny a pečených brambor.

"Už je podzim, hnědá hlína lepí se nám na paty a z modrého nebe zbylo jenom Hance na šaty. Draku, hledej mezi mraky ještě kousek plátýnka, ať si může modrou sukni ušít také maminka." a ani děti ze třídy Koťátek nezůstaly pozadu a přivítaly krásné babí léto.

"Stojí, stojí bedla, ráda by si sedla. A vzala si pletení, noha už jí dřevění." děti ze třídy Sluníček pomohly bedličce prozkoumat podzimní les.

"Zelená je zelenina, je tak zdravá a tak prima! Kedlub, hrášek, zelí, to nás rozveselí." a aby byly veselé děti ze třídy Hvězdiček, na to nemusí baštit ani zeleninu.

"Co se nám to lidé zlatí na zahrádce kudrnatí? Parádnice je to velká, kadeřavá petrželka. Chlubí se a vytahuje, ondulaci nastavuje." děti ze třídy Koťátek se dozvěděly mnoho zajímavého o podzimní sklizni zeleniny.

Kadeřavá petržel,
kdopak by s ní vydržel.

Zdroj: https://www.skolaci.com/petrzel/2287#more-2287

"Červená jablíčka koulí se po stráni, za nimi Hanička s košíkem uhání. Za chvíli už plný košíček nese, zítra ho naplní houbami v lese." děti ze třídy Motýlků se dozvěděly co všechno můlžeme najít na podzim na stromě a co na záhonku.

"Oskárku, honem, nebuď líný, v jablíčkách jsou vitamíny. Jablíček je plný sad, pomoz mi je očesat!" děti ze třídy Kuřátek si povídaly o krásách podzimu v našich zahrádkách.

Kozle, honem, nebuď líný,
v jablíčkách jsou vitamíny.
Jablíček je plný sad,
pomoz mi je očesat!

Zdroj: https://www.skolaci.com/category/rikanky-a-basnicky/ovoce-zelenina

"Šel zahradník do zahrady, nevěděl si s ničím rady" , ale děti ze třídy Sluníček mu se vším poradily.

"Podzime, podzimku, řekni mi prosím, proč ještě zelené lístečky nosím? Závidím javorům, břízám i kaštanům, kdypak já barevné šatičky dostanu? Neboj se jablůňko, počkej jen do zítřka, to už ti dozrají všechny tvá jablíčka. Potom ti obléknu tvé nové šatičky, překrásně barevné, zdobené jablíčky." děti ze třídy Veverek pozvaly podzim na návštěvu do třídy.

" Zelená je zelenina, je tak zdravá a tak prima! Kedlub, hrášek, zelí, to nás rozveselí. Křupavá je mrkvička, zdravá máme očička. Květák, celer, petržel, v polévce jsi dneska měl. Papriku a rajčátko, sníme spolu zakrátko. Patizon i baklažán, mám tak rád a nejsem sám. Cuketa i brokolice, chutnají nám převelice. Česnek, pórek, cibule, proti virům bojuje." děti zeb třídy Koťátek poznávaly zeleninu.

"Já mám jabloňku, já na ni vlezu. Jen jednou zatřesu, hned zase slezu. Jsou na ní jablíčka pěkně červený, já si jich natrhámpro potěšení." a pro potěšení si nejenom natrhaly jablíčka děti ze třídy Motýlků.

" S uprášenou ulitou lezl hlemýžď v dešti, má ji krásně umytou sluníčko ji leští." děti ze třídy Kuřátek mezi sebou přivítaly nové kamarády..... Františka, Mojmíra a Břéťu - hlemýždě - oblovky žravé. A už jsme parta kompletní.

" Vítr se ve větvičkách pohoupává a potichoučku šumí tráva. Nebe je plné obláčků a škola zase školáčků.Stromy už odkládají letní šat teď budou dlouho dlouho spát. Tak dobrou noc jim popřejeme a za kamny se ohřejeme." děti ze třídy Hvězdiček společně sledovaly krásy podzimu.

"Ze stromu až z vršku, shodil větřík hrušku do trávy jak na podušku. Ještě, že tam tráva byla,jinak bych se uhodila." děti ze třídy Sluníček nasbíraly plný košík jablíček.

"Foukej, foukej, větříčku, shoď mi jednu hruštičku. Shoď mi jednu nebo dvě, budou sladké obě dvě." děti ze třídy Veverek si povídaly, co všechno můžeme sklízet na podzim.

" Podzim si koupil malovánky, pastelky a barvičky, bílou míchá na beránky, hnědou barví zajíčky. Stromy někde natřel rudě, jinde celé ze zlata, vybarvené listí pouští z větví rovnou do bláta." děti ze třídy Koťátek přivítaly podzim.

"V září, v září slunce září, podzim bude v kalendáři, žlutou barví topoly, děti jdou zas do školy, ať se jim tam dobře daří. V září, v září slunce září, podzim bude v kalendáři, draky zas pustíme, jablíčka si sklidíme, všichni už se moc těšíme." měsíc září je už za náma a děti ze třídy Hvězdiček se už připravují na krásný barevný podzim.

"Ať jsi holka nebo kluk, udělej si se mnou kruh.Naučím tě tancovat, pojď si se mnou, pojď si hrát. Když je dobrá nálada,najdi si kamaráda, zatleskej a zadupej, kamarádům ruku dej." a parta kamarádů je už i z dětí ze třídy Veverek.

" Naše školka, pěkná školka, rádi do ní chodíme, tam si pěkně pohrajeme,potom zase cvičíme. Sluníčko nám pěkně svítí do té naší školičky. Usmívá se, pokukuje, na ty hodné dětičky." měsíc září je úspěšně za náma a děti ze třídy Motýlků jsou už ve školce jako doma.

"Koupil si dráček na nový fráček. Na každém knoflíčku bude mít pentličku. A teď si drak obletí mrak." a nejenom mráček si obletěl dráček dětí ze třídy Sluníček.

"Zvedni prstík do vzduchu, poškrábej se na uchu, poškrábej se na nosu, dej si prstík přes pusu. Dej si prstík přes prstík, polož si jej na pupík. Na pupík je dej a zvesela zadupej." a kamarádi ze třídy Hvězdiček si nejen zvesela zadupaly, ale i si krásně zabubnovaly.

"My to víme, že je školka pro kluky a holčičky, dneska Vás však překvapíme, jsou v ní hravé kočičky. A tady jsou všechny hračky, nádobí a kuchyňka, pro kluky jsou auta, vláčky, pro holky zas panenka." děti ze třídy Koťátek už znají naši školku i své kamarády.

"Do školky se těšíme, s radostí tam běžíme, čekají nás kamarádi, hrajeme si spolu rádi. Malujeme, kreslíme, zpíváme a cvičíme stříháme a lepíme, stavebnice stavíme. Učíme se hodní být, kamarády nezlobit." kmarádi ze třídy Motýlků.

"Mateřská škola kuřátek je na dvorku, hned u vrátek. Se sluníčkem ráno vstanou a hrají si na pípanou." děti ze třídy Kuřátek poznávaly prostředí naší školičky a že jsou to kabrňáci, šlo jim to prostě na jedničku.

"Krůček sem, krůček tam, teď se kolem podívám, spoustu kamarádů já tu mám." děti ze třídy Sluníček krůček po krůčku poznávají, že budou ta správná parta kamarádů.

"Každé ráno rozloučím se, ahoj mámo! Hezký den. Převléknu se v naší šatně, běžím si hrát s kočárkem. Potom, když se nasvačíme, na procházku vyrazíme. Jdeme pěkně pomaličku, zamáváme na kočičku. A když už nám kručí v bříšku, pospícháme k obědu. Polévku i kaši sníme, potom malou chvíli spíme. Až se dobře vyspinkáme, bude další svačinka, společně si zazpíváme a už přijde maminka." a takto prožívají své dny ve školce děti ze třídy Veverek.
 

Každé ráno rozloučím se,
ahoj mámo! Hezký den.
Převléknu se v naší šatně,
běžím si hrát s kočárkem.
Potom, když se nasvačíme,
na procházku vyrazíme.
Jdeme pěkně pomaličku,
zamáváme na kočičku.
A když už nám kručí v bříšku,
pospícháme k obědu.
Polévku i kaši sníme,
potom malou chvíli spíme.
Až se dobře vyspinkáme,
bude další svačinka,
společně si zazpíváme
a už přijde maminka.

Více zde: https://ms-blatno.webnode.cz/zasobnicek-basnicek/

" Září v září školička, na děti se těší, někoho sem přivezou, někdo bude pěší. Uplakánek, hrdina, Honza nebo král, v září všechno začíná, jak to bude dál? Časem se sem všichni těší, ti co jezdí i ti pěší. Kdo je moudrý, ten to ví. Kdo si hraje, nezlobí." takto zvládly první dny ve školce i děti ze třídy Hvězdiček.


Září v září školička, na děti se těší,
někoho sem přivezou, někdo bude pěší.

Uplakánek, hrdina, Honza nebo král,
v září všechno začíná, jak to bude dál?
Časem se sem všichni těší, ti co jezdí i ti pěší.
Kdo je moudrý, ten to ví. Kdo si hraje, nezlobí.Více zde: https://ms-blatno.webnode.cz/zasobnicek-basnicek/


Září v září školička, na děti se těší,
někoho sem přivezou, někdo bude pěší.

Uplakánek, hrdina, Honza nebo král,
v září všechno začíná, jak to bude dál?
Časem se sem všichni těší, ti co jezdí i ti pěší.
Kdo je moudrý, ten to ví. Kdo si hraje, nezlobí.Více zde: https://ms-blatno.webnode.cz/zasobnicek-basnicek/


Září v září školička, na děti se těší,
někoho sem přivezou, někdo bude pěší.

Uplakánek, hrdina, Honza nebo král,
v září všechno začíná, jak to bude dál?
Časem se sem všichni těší, ti co jezdí i ti pěší.
Kdo je moudrý, ten to ví. Kdo si hraje, nezlobí.Více zde: https://ms-blatno.webnode.cz/zasobnicek-basnicek/

" Už se těším do školičky – na kluky i na holčičky! S mamčou není legrace, musí chodit do práce. Už se těším do školky – na kluky i na holky! V práci je prý otrava, což je děsná představa", takto prožívaly první dny ve školce i děti ze třídy Sluníček. Více na: https://www.maminka.cz/clanek/naucte-se-s-detmi-vesele-rikanky-pro-prvni-den-ve-skolce-tyto-je-budou-bavit

"Zpívejme si zpívejme a mějme se rádi. S písničkou je veseleji věřte kamarádi. Kdo si zpívá, krásu vidí, nikomu nic nezávidí. Proto všichni s písničkou zaplavme zem celičkou." a to ví i děti ze třídy Veverek.

"Jaro, léto, podzim, zima, ve školce je prostě prima" a to už ví i děti ze třídy Motýlků.

"Šup nožičky do školičky, obujte si své botičky! Šup nožičky do školky, nastartujte tříkolky! Ale, ale, to je nápad! Do školky my chceme ťapat – ťapat, běhat, cupitat,se všema se přivítat!" první dny ve školce si užily i děti ze třídy Koťátek. Více na: https://www.maminka.cz/clanek/naucte-se-s-detmi-vesele-rikanky-pro-prvni-den-ve-skolce-tyto-je-budou-bavit

"Už půjdu do školky, těším se, mámo, vyskočím z postýlky brzičko ráno." A takto prožívaly své první dny děti ze třídy Motýlků.

"Za stodolou pěkně stranou trávníček je huňatý. Tam si hraje na pípanou hodná kvočna s kuřaty." a nejen na pípanou si hrály děti ze třídy Kuřátek. A že se jim ten první týden vydařil.....

"Kamarád, kamarád, to je ten, koho mám rád. Pomůžu mu, poradím, po vláskách ho pohladím. Všichni jsme tu kamarádi a všichni se máme rádi." a takto si prožily první dny ve školce ti naši nejmenší děti ze třídy Veverek a věřte, že jsou stateční.

"Moc se těším do školky na kluky a na holky, budeme si spolu hrát, zpívat, cvičit, malovat." a to všechno už stačily stihnout i děti ze třídy Hvězdiček.