FOTOGALERIE - školní rok 2013/2014

Dne 27.6.2014 v 10.00 hod. vystoupily naše děti ze třídy Koťátek se svými country tanečky v podnikatelském centru ve Valašských Kloboukách. Předvedly se se skladbami "Country Moulové" a " Já mám rád jednu kočku". Přišli nás povzbudit i kamarádi z jiných tříd naší MŠ a se slzičkami v očích sledovali naše výkony i hrdí rodiče, babičky i dědečkové. Dětem se vystoupení moc vystoupení povedlo a nám jen zbývá poděkovat za snahu a píli, kterou přípravě věnovaly s přáním krásných prosluněných práznin.....

"Sluníčko se probudilo, paprskama zasvítilo, pohladilo kytičky, zvířátka i dětičky. To vše udělalo jen, aby měli hezký den." a děti ze třídy Sluníček si za celý školní rok prožily těch hezkých dnů hned několik. A takto se rozloučily se starým školním rokem a vydaly se vstříc krásným sluníčkem zalitým prázdninám.

V pondělí 23.6.2014 nám v tělocvičně zdejší ZŠ předvedly děti 1. a 2. ročníků svá vystoupení ze školní akademie. Byl to skvělý zážitek a na konci vystoupení si směly zatančit společně s nimi i děti a paní učtelky z MŠ. Děkujeme !

Každoroční rozloučení předškoláků s MŠ v podobě „Noci skřítků" se uskutečnilo ze čtvrtka 19.6. na pátek 20.6.2014, kdy jsme prožili s našimi předškoláčky ze tříd Kuřátek, Koťátek, Motýlků a Hvězdiček krásné chvíle plné radosti, štěstí, odhalování záhad a dobré nálady. 

     třída Koťátek a Motýlků                 třída Hvězdiček

           třída Kuřátek

Děti ze třídy Koťátek, Motýlků a Hvězdiček se vydaly dne 19.6.2014 vláčkem odhalit tajemství brumovského hradu. V branách starobylého hradu nás všechny uvítal kastelán, který nám hrad představil, ukázal nám jeho tajná zákoutí a prozradil nám, kdo všechno v tajuplném hradu straší. Nebáli jsme se ani když podzemí hradu potemnělo a zjevil se tajemný černý rytíř s loučí a hradní paní Vilemína, která díky pergamenu směla vyjít s námi na nádvoří hradu a tam si s náma zahrát a zazpívat. Zpátky nás odvezl vláček a s sebou jsme si odvezli nejen v batůžku papírky od bonbónků, ale hlavně spoustu zážitků.

Dne 19.6.2014 si vyjely předškolní děti ze třídy Kuřátek na výlet do Horní Lidče. Autobusje odvezl na prohlídku Horní Lidče, navštívily výstavu dětských prací v Betlému a místní Knihovně, společně si prohlédly zvířecí farmu a bylo pro ně připraveno i zábavné odpoledne plné legrace.

V březnu 2014 vyhlásil HZS Zlínského kraje výtvarnou soutěž "Požární ochrana očima dětí". Výtvarně či literárně zachytit poslání a důležitost hasičů a hasičské profese, to byl úkol pro letošní účastníky soutěže. Naše děti se rozhodly zúčastnit této soutěže, která byla vyhlášena v rámci prevence PO a nevedly si vůbec špatně, ba naopak umístily se na předních příčkách pomyslného řebříčku.

Dne 17.6.2014 jsme společně s našimi předškoláčky završili jednu etapu jejich životních cestiček. Samo sluníčko nám přálo, abychom naše děti směli pasovali ve slavnostní atmosféře, a tak všechno dobře dopadlo a my jsme hrdě přihlíželi jak se z našich dětí stávají opravdoví školáci.

"Žlutá to je sluníčko, zelená je tráva, červená je jablíčko, už to umím sláva! Modrá to je obloha, hnědá to je hlína, když si ruce umažu tak je na nich špína, když si ruce umyju tak jsou zase čisté, teď už všechny barvy znám to je zcela jisté !" Děti ze třídy Motýlků měly barevný týden.

Taneční skupina ELES funguje již 5. rokem jako jeden z kroužků DDM. Zakladatelkou a vedoucí skupiny je Lucie Sovadinová, která se se svými svěřenci věnuje stylům disko dance, disco show a street dance. A děti z mateřské školy se v pátek 13.6.2014 v dopoledních hodinách byly podívat na své kamarády do ZŠ, kteří nám předvedli své taneční umění.

Na ulici Komenského 100 ve Valašských Kloboukách ve výloze prodejny Pavel Mynařík - Opravy čerpadel, prodej ochranných pomůcek - bylo vystaveno tablo předškolních dětí, které už brzy naposledy projdou brankou naší MŠ a 1.9.2014 hrdě vstoupí s taškou na zádech do první třídy základní školy. Tímto jim za celý kolektiv MŠ přejeme, aby i ty další dny ve škole byly tak krásné jako ten den první. Tímto bychom chtěli srdečně poděkovat panu Mynaříkovi za ochotu a spolupráci při instalaci tabla a za všechny předškoláčky i za paní učitelky mu patří velký a upřímný dík.

 

Ve dnech 9.6. a 10.6.2014 jsme se vydali k nedalekému rybníčku, kde nás netrpělivě očekával pan rybář, který nám vysvětlil jak se máme chovat u rybníka a jaké krásy nám rybníček a jeho okolí ukrývá. Poznávali jsme jaká zvířátka můžeme u rybníčku a v jeho okolí potkat a dokonce jsme si mohli vyzkoušet pravou rybářskou výzbroj i výstroj. A tímto bychom chtěli vyslovit velký dík panu Kaderovi za vzornou přípravu, ukázku a trpělivost.

          třída Koťátek                    třída Hvězdiček  

           třída Motýlků                       třída Sluníček

 

Dne 5.6.2014 proběhly na ZŠ Dny otevřených dveří. Děti ze třídy Motýlků taky navštívily kamarády ze ZŠ a vyzkoušely si hlavně předškoláci, nač se mohou od září těšit.

"Dneska máme dětský den, honem děti, pojďme ven! Celý den si budem hrát, skákat, zpívat, tancovat.." Den dětí zvesela oslavily i děti ze třídy Motýlků.

"Malinkému sluníčku napsali jsme básničku. Slunce hřeje, slunce pálí, na obloze někde v dáli, ať je středa nebo pátek,
všechny děti mají svátek."
A takto oslavily svůj svátek děti ze třídy Koťátek.

Dnes 5.6.2014 proběhly na ZŠ Dny otevřených dveří. Děti ze třídy Kuřátek se šly podívat, jak to "funguje" v opravdové škole a že bylo na co koukat......

"Přiběhl k nám pes, měl sportovní dres. Za ním skákal klokánek, že by chtěl hrát fotbálek. Pak přiběhli krokodýli, že by také soutěžili. Zvířátka- a sportovat? No to není jenom tak. Chtějí také své hry mít, nebaví je líně žít. Tak se spolu domluvili, ve všech sportech soutěžili. A tak vyhrál každý z nich kdo nedopřál tělu klid." a olympiádu zvířátek si udělaly i děti ze třídy Kuřátek. Pojďte se podívat....

Den dětí je svátek, který slaví všechny děti na celém světě a ne jinak to bylo i u nás. Takto jej oslavily děti ze třídy Kuřátek.

"Dědek řepu nasadil,u pole se posadil,čekal, čekal,mráz ho lekal, sluníčka se bál, dešti jenom lál. Bez večeře, bez oběda čeká dědeček, najednou se hlína zvedá,roste kopeček...." a nejen kopeček vyrostl ve třídě Veverek, vyrostly tam i moc šikovné děti, pojďte se podívat s námi....

"Jede vláček,jede krajem,my si taky na vlak hrajem. Jeden vagón,druhý,třetí,zapojte se všechny děti. Pára syčí,vláček houká,výpravčí se z okna kouká. Chvíli stojí vláček v klidu,pak zas dá se do pohybu." děti ze třídy Veverek si zahrály na řidiče. Autobusy, lodě, vlaky a značky poznáme taky.

Každý rok zahynou v České republice po nárazu do prosklených ploch sta tisíce ptáků. Uvědomili jsme si, že letící pták v prosklené ploše nevidí překážku. A zabránit tomuto zbytečnému úhynu drobných tvorečků přispěchal Honzík s maminkou paní Mgr. Ivanou Červenkovou a věnovali naší školce samolepící siluety ptáků, které ochotně a sami na ptáčkům nebezpečná okna společně nalepili.

"Dneska máme dětský den,honem děti, pojďme ven! Celý den si budem hrát, skákat, zpívat, tancovat. Krásný den si prožijeme,
než se večer rozejdeme. A až večer půjdem spát, hezké sny se budou zdát."
A hezké sny se budou zdát určitě dětem ze třídy Motýlků.

Dne 2.6.2014 jsme slavnostně zahájili výstavu dětských výtvarných prací. Výstava se nachází v prostorách Červeného domu ve Valašských Kloboukách a potrvá do 30.6.2014. Jsou zde k zhlédnutí výtvarná díla z celoroční práce dětí naší mateřské školy.

V pondělí 2.6.2014 k nám zavítali klauni z města zábavy a kouzel. Jsou to kamarádi všech dětí, cestují za nimi, kamkoli je potřeba a dneska i k nám do školky. Ukázali nám, že umí děti rozesmát, naučit je kouzla a pobavit je. A tak jsme společně oslavili svátek všech dětí.

"Ta Sluneční soustava, kolik planet, děti, má? Slunce tvoří pevný střed, obíhá ho planet svět. Nejblíž Slunci Merkur je, kolem Slunce rotuje. První večer objeví se na obloze Večernice. Večernice Venuše je, to ví každý, kdo dnes tu je. Největší je Jupiter, mockrát větší nežli Zem. Země - to je domov náš, jistě i ty rád ji máš. Mars je rudá planeta, rudě září do světa. Saturn se svým prstencem největším je krasavcem. Ze všech planet nejlehčí Uran se tu otáčí. Na Neptunu zima je, mráz a led tam panuje. Tak je všechny spočítáme: osm planet tady máme." a o všech těchto planetách a planetkách si povídaly děti ze třídy Koťátek

 

Krásný příběh s ještě krásnějšími kulisami a skvělými hereckými výkony nám předvedly děti ze ZŠ Lačnov pod vedením paní učitelky Mgr. Marty Odehnalové, kteří nám přijely ve čtvrtek 29.5.2014 zahrát pohádku o Sněhurce a jejích deseti kamarádech.

"Že jsou koni vidět žebra? Ale kdepak - to je zebra! Oblíkla se do trička, začne zebří rozcvička." děti ze třídy Koťátek žily celý týden zážitky z výletu do zologické zahrady a Hostětína.

 

A o výlet nepřijdou ani mladší děti. Ty se vydaly za doprovodu paní učitelek do nedalekého Hostětína za bylinkovou zahrádkou. Poznávali tak krásy našeho kraje, tajemná zákoutí bující přírody a ochutnali i čaj z pravých bylinek.

  třída Hvězdičky a Veverky      třída Motýlci a Koťátka

           třída Sluníčka

A je tu čas krásných výletů za poznáním. A nebylo tomu jinak ani u nás. Dne 19.5.2014 se naši předškoláčci vydali na výlet do ZOO Lešná. A  Autobus nás zavezl k branám zologické zahrady, kde jsme shlédli známá i méně známá zvířátka, která tuto zahradu obývají.

            třída Koťátka                     třída Hvězdičky     

            třída Motýlci                          třída Kuřátka

 

"Když nám svítí zelená, co to pro nás znamená?  Malí jako velicí - rychle přejdou silnici." děti ze třídy Koťátek si povídaly o bezpečnosti na silnici, zavítal mezi ně malinký skřítek Dopraváček, který jim ukázal jak správně se na silnici a chodníku chovat.

"Moje milá maminko, štěstí není malinko. Přejeme Ti ke Dni matek, ať máš dneska krásný svátek. Dneska je tvůj velký den,
my tě zlobit nebudeme."
a takto vypadaly přípravy na Den matek u dětí ze třídy Motýlků.

Dne 14.5.2014 k nám zavítalo divadlo s pohádkou o cestování. Pohádka vypráví o medvídkovi, který se vydal do světa, aby hledal kamarády. Na své cestě potkává různá zvířátka a cestuje různými dopravními prostředky. Pohádka má logopedický a výchovný přínos.

"Jsem schopní jít až na kraj země, pro dobrodružství a naději. Poznat tu krásu cizí země, poznávat lidi, co dělají a co chtějí. Pro teplo mořského pobřeží, pro ostrost skalních výběžků, pro nová velká přátelství a množství neskutečných zážitků." pro tato dobrodružství se rozhodly zdolávat tajemství cizích zemí děti ze třídy Motýlků.  

 

Pro nejlepší maminku... Za to, že jsi hodná, že mi pomáháš, za to, že se o mě vždycky postaráš. Za to, že mi radíš, když jsem v nesnázích, patří Ti má láska a veliký dík...... Besídky ke Dni matek - Druhou květnovou neděli slaví všechny maminky svůj svátek. V naší školičce tradičně tomuto krásnému svátku věnujeme náležitou pozornost, a ne jinak tomu bylo i letos. V jednotlivých třídách se konaly besídky určené právě pro maminky. Děti prostřednictvím veselých a milých básniček, divadelních představení, písniček i tanečků maminkám vyznaly svou opravdovou a čistou lásku. A nakonec ještě přidaly své vlastnoručně vyrobené dárky, které mají cenu zlata!!!

         třída Sluníčka                           třída Veverky

        třída Kuřátka                        třída Motýlci

 

"Mám ráda svoji maminku, má náruč jako peřinku, kdo se v ní jednou schová, schová se příště znova." děti ze třídy Kuřátek se takto připravovaly na svátek maminek a pomáhal jim v tom i malý chlupatý kamarád.

Stejně jako minulý rok, tak i letos si pro nás připravily děti a jejich učitelé ze ZUŠ Valašské Klobouky koncert s překvapením.V pondělí 12.5.2014 na nás čekal zahradníček se svými pomocníky, kteří přispěchali na pomoc s pěknou písničkou. A že se letos urodilo talentů v ZUŠ, jen co je pravda. Naší školkou se nesly libé tóny flétniček, housliček, po parapetních deskách nám skotačily tóny varhan a klarinetů, prostě nádherná podívaná a lahoda pro naše ouška.

"Dnešní večer čarodějný, ať se pěkně vydaří. Košťátko máš připravený, na nebi ať zazáří. Drž se pevně, nespadni, zkontroluj to z hora. Přistaň pěkně na zadní, ať jsi šťastně doma…" tak to se připravovaly děti ze třídy Koťátek na Filipojakubský čarovný den.

"Král má korunu, anděl má nebe, a já mám, maminko, nejradši Tebe!" Dnes slaví svátek všechny maminky, tak jsme s dětmi ze třídy Koťátek chtěli popřát ¨za jejich lásku, za jejich starost, chceme jim dělat jen samou radost.

"Ten, kdo je má, ať se chlubí, ty je můžeš taky mít ! Co dokážou zdravé zoubky ? Celou pusu rozsvítit." Navštívily nás studentky oboru Zubní lékařství a učily děti čistit zoubky. Děti se seznámily s tajemnými zákoutími dutiny ústní, o příčinách, které způsobuje zubní kaz, byla jim hravou formou přiblížena správná technika čištění zubů a především správný výběr kartáčku. Děti samotné si prakticky vyzkoušely, jak správně se o zoubky starat, aby nás bacil Cecil už vůbec nikdy nepřekvapil.

 

Poslední dubnová noc je již tradičně spojována s upalováním čarodějnic. Ne jinak to bylo i u nás na zahradě naší MŠ. My jsme si však počkali na ten pravý den, kdy nečisté síly měly větší moc než jindy a ten pravý čarodějnický rej u nás vypukl v úterý 6.5.2014.  Počasí nám přálo, tak jsme jsme si oblékli pravé čarodějnické oblečení, splnili pár čarodějných úkolů a tím složili čarodějnickou maturitu (1.FOTOGALERIE), potom společně na ochranu před čarodějnicemi jsme spálili čarodějnici, a tak oslavili společně příchod jara (2.FOTOGALERIE).

Dne 23.4.2014 k nám zavítalo loutkové činoherní představení. Veselá pohádková komendie o námořníku Frantíkovi, který putoval kolem světa, aby zachránil prínceznu Aničku, unesenou piráty sedmi moří. Děti se interaktivně zapojovaly do děje, na mapě světa hledaly světadíly, státy a města a také poznávaly zvyky různých národů.

"V ošatce mám vajíčka, co snesla mi slepička. Jsou tam krásně malované, nebo pěkné bílé, jen si vemte koledníci, které jsou vám milé." děti a rodiče ze třídy Motýlků dnes prožili společné tvořivé odpoledne. Společně si namalovali vajíčka, vyrobili beránka a hlavně se naladili na tu správnou velikonoční notu.

 

"Běží bílý králíček, v tlapičce má košíček, v něm barevná vajíčka, co mu dala slepička.  Koho potká, tomu praví, že mu přeje štěstí, zdraví, hezky se naň usměje, srdíčko mu zahřeje." děti a rodiče ze třídy Koťátek si dnes užili velikonoční tvořivé dodpoledne a strávili tak chvilky společně se svými blízkými, na které se nezapomíná.

 

"Přišlo jaro, slunce svítí, v zahradách je plno kvítí. Co to ptáci štěbetají? Že mi tady rádi dají, malovaná vajíčka, co jim snesla slepička." a děti ze třídy Sluníček si připravila na pondělní pomlázku nejen malovaná vajíčka.

"Upletl jsem pomlázku, je hezčí než z obrázku, všechny holky, které znám, navštívím a vymrskám, než mi dají vajíčko,vyplatím je maličko." děti a jejich rodiče ze třídy Kuřátek si dnes naladili velikonoční náladu.

"Kůry, můry, ven, ať je krásný den. Klektáky, páráky, kančí kůže, ať mraky zalezou, kam který může. Mraky spát, vítr spát, ať sluníčko může hřát…" děti ze třídy Sluníček vyprovodily paní Zimu, zamávaly jí na dlouhou cestu a se smíchem a jásotem přivítaly přicházející jaro.

 

V úterý a ve středu 15.4. a 16.4. se postupně vydaly všechny naše třídy mateřské školy na exkurzi do sběrného dvora na třídění odpadů. Byli jsme provedeni po celém areálu sběrného dvora a mohli jsme zhlédnout způsoby třídění veškerého odpadu. Pracovnice sběrného dvora si pro nás připravily zajímavé soutěže, ve kterých nikdo nebyl poraženým zato všichni obdrželi čestné medaile.

  

           třída Veverky                         třída Sluníčka

  

           třída Motýlci                             třída Kuřátka      

    

            třída Koťátka                   třída Hvězdičky

"Je po zimě a copak se stalo ? Přišlo teplé, voňavé jaro. Sněženky zdobí nám zahrádky, zvířátka chlubí se mláďátky. Stromy kvetou a voní, v úlech se včely rojí. A všichni mají úsměv na tváři vždyť je jaro, to každému srdíčko zazáří..." a nejen srdíčko září dětem ze třídy Veverek, i jejich očka nám prozradí, že ve školce se dají zažít věci .......

"Neseme Morenu pěkně přistrojenů, neseme Mořocha rovnou do potoka." Děti ze třídy Hvězdiček svou Morenou zahnaly definitivně zimu pryč a přivítaly jaro.

"Haló, děti – to je silnice, tam jezdí aut nejvíce. Na semafor pozor dejte, do silnice neběhejte. Na zelenou barvičku, chytne pejsek kočičku. S dětmi přejdou bezpečně, hrát si budou společně." děti ze třídy Motýlků si tento týden povídaly o bezpečnosti na silnici, vyzkoušely jízdu všemi dopravními prostředky a seznámily se s dopravními značkami.

"Zimo, zimo, táhni pryč, nebo na tě vezmu bič, odtáhnu tě za pačesy, za ty hory, za ty lesy. Až se vrátím nazpátek, svléknu zimní kabátek. Přišlo jaro do vsi, kde jsi zimo, kde jsi ? Byla zima mezi náma a teď už je za horama,hu,hu,hu, jaro už je tu!" děti ze třídy Koťátek zahnaly zimu Morenou a vrbovým proutkem si přinesly jaro zpět do školky. Tak snad se jim to podařilo....

"Šikovné my ručky máme, do práce se rychle dáme. Společně pak po práci, užijem si legraci." děti ze třídy Veverek navštívily DDM ve Valašských Kloboukách, kde si procvičily prstíky s keramickou hlínou a za odměnu si  společně pak zatancovaly.

"V nůši malý zajíček nesl kopu vajíček, potkala ho včela, jedno po něm chtěla. Dávala mu za to pampeliščí zlato, přidávala hned jabloňový med. Zajíci se zdálo tohle všechno málo, vajíčka si vzal a šel zase dál." dne 10.4.2014 proběhly ve třídě Hvězdiček velikonoční dílničky.

"Smrťáka nesem s velikým nosem, do vody ho dáme, nad ním zazpíváme." děti ze třídy Kuřátek slavnostně vyhnaly definitivně zimu pryč a přinesly alespoň na svých tvářičkách jaro k nám.

"Chodí, chodí zvířátka,vodí s sebou mláďátka.Jejich jména dobře známe,proto na ně zavoláme. Utíkalo telátko, utíká k brodu: Žízeň mám - co hledám? Vodičku, vodu! Napij se, telátko, povídá voda,vypiješ-li dvětři vlnky,není žádná škoda." děti ze třídy Veverek přivítaly jaro s mláďátky.

"Sluníčko se probudilo, paprskama zasvítilo, pohladilo kytičky, zvířátka i dětičky. To vše udělalo jen, aby měli hezký den." a hezký den měly i děti ze třídy Sluníček, které navštívily DDM, kde si zatančily valašské tanečky, zazpívaly písničky a pracovaly s keramickou hlínou. A že jsou šikulky, posuďte sami....

"Na zemi teď sedíme, za ruce se držíme. Popřejem si dobrý den! Ať je každý spokojen. Ať se máme hodně rádi, jsme skvělými kamarády." A že děti ze třídy Koťátek jsou opravdu v naší mateřské škole spokojeni můžeme vidět na jejich tvářičkách. Tento týden společně navštívily DDM, kde si vyzkoušely pravé valašské tanečky a tvořily z keramické hlíny,

Dne 4.4.2014 naše děti navštívily divadelní představení "O medvědu Ondřejovi" v KD Klobučan a dozvěděly se, že na zámku v jednom království chtějí vdát princeznu Zlatavu za urozeného nápadníka, protože království nemá krále. Princezna se ale vdávat nechce a tak se vydá pro radu k babce kořenářce, která jí poradí se urýt ve věži. Všichni po princezně marně pátrají. Ale jediný Ondřej v přestrojení za medvěda našel cestu k princezně a k jejímu srdci. Pohádka se nám všem moc líbila a drželi jsme palečky Ondřejovi i princezně až do konce.

"Já znám mnoho povolání,pekař nebo strojvůdce,co je však mé velké přání,stát se jednou hasičem. Hasič hasí požáry,pomáhá vždy lidem,řeší všechny maléry ne s ledovým klidem. Hasič, to je pane chlap, svaly má a chytrý je, k požárům nejezdí rád, vždy ale uhasí je." A i děti ze třídy Veverek nakoukly jak to chodí u hasičů i jim velmi ochotně pracovníci HZS ve Valašských Kloboukách ukázali a předvedli svou náročnou a namáhavou, ale jistě záslužnou práci a patří jim za to velký dík !

"Malý brouček spinkal v trávě, probudil se dneska právě, protáhl si nožičky, hlavičku i ručičky. Na nohy vzal bačkorky a utíkal do školky. Tak je tady všechny máme a hezky je přivítáme." Děti ze třídy Veverek přivítaly jaro a s ním probudily všechny broučky. 

"Přišlo jaro se sluníčkem, zem otvírá zlatým klíčkem. Všechno se raduje, zpívá a notuje, jaro vítá. První roste sněženka, malá bílá květinka. Druhý zase petrklíček, nese s sebou zlatý klíček. Fialinka voňavá hezkou vůni rozdává. Pampeliška střapatá, celá je jak ze zlata." děti ze třídy Koťátek se už nemohly dočkat až je polechtá sluníčko svými paprsky a netrpělivě vyhlížely jaro.

"Probudil se malý brouček na stráni, probudil se ze zimního dřímání. Rozhlíží se, jestli jaro přichází, a jestli mu ještě něco neschází. Schází, schází broučku více sluníčka, aby mohla rozkvést každá kytička, aby bylo zase slyšet zpívání, na zahradě nebo v lese, na stráni." děti ze třídy Hvězdiček nezahálejí a sportováním přivítaly jaro.
"Už nám na zelené stráni píše jaro první psaní slova skládá z pampelišek podbělů a sasanek, sluníčko mu z modrých dálek nakukuje do stránek." i děti ze třídy Veverek přivítaly první paprsky jarního sluníčka.

 

"Hoří! Hoří! Klakson ječí. Utíkejte do bezpečí! Klakson troubí fanfáru, hasič spěchá k požáru." A i děti ze třídy Sluníček a Motýlků se spěchaly podívat jak to chodí u hasičů. Velmi ochotně nám pracovníci HZS ve Valašských Kloboukách ukázali a předvedli svou náročnou a namáhavou, ale jistě záslužnou práci a patří jim za to velký dík ! A se zážitky odcházely nejenom děti ale i paní učitelky.

          2. třída - Motýlci                       6.třída - Sluníčka

       5.třída - Hvězdičky

"Dobrý den, řekne sněženka za tenkou okenicí sněhu. Dobrý den, řekne potůček a vyrazí ven z břehu. Pak stébla trávy zelené
napřímí se a vstanou a sníh se kamsi a vytratí s tichounkým Na shlednou..."
a takto krásně se rozloučily s paní Zimou a přivítaly jaro děti ze třídy Motýlků.

Už podeváté se letos konal tradiční svátek pro všechny šikovné děti z mateřských škol a jejich rodiče s názvem Zlínský škrpálek. Akce se uskutečnila v Kongresovém centru ve Zlíně. Program byl pestrý prezentacemi aktivit, které se v MŠ uskutečňují, chvílemi pódiem vířily barevné kostýmy malých tanečníků, střídaly je písničky s kytarou, folklórní a country tanečky či pohádková představení. Naši MŠ reprezentovaly děti ze třídy Koťátek se svým country tanečkem.

"Kdo chce znát, jak kytky voní,ten se musí předklonit.Kdo se jaru nepokloní,bude z něho škarohlíd." Děti ze třídy Kuřátek přivítaly jaro jak se patří.

"Pohádky mám velmi rád, nemusím se na nic ptát, dobro vždycky zvítězí a já mohu klidně spát." Pohádkový týden zažily i děti ze třídy Kuřátek.

"Hoří! Hoří! Klakson ječí. Utíkejte do bezpečí! Klakson troubí fanfáru, hasič spěchá k požáru." A i děti ze třídy Kuřátek se spěchaly podívat jak to chodí u hasičů. Velmi ochotně nám pracovníci HZS ve Valašských Kloboukách ukázali a předvedli svou náročnou a namáhavou, ale jistě záslužnou práci a patří jim za to velký dík ! A se zážitky odcházely nejenom děti ale i paní učitelky.

Dnes 12.3.2014 k nám zavítal s pohádkou "O Popelce" pan Taraba se svým loutkovým divadlem. Ve svých kapsách měl ukryty spousty pohádek většinou klasických, upravených pro oko a mysl nejmenšího diváka. Jedná se o potulné divadlo jednoho herce...vypravěče, kdy v jeho rukách, jinak dřevěné, loutky ožívají. A jako v každé pohádce dobro zvítězilo nad zlem. Pohádka byla protkána známými i méně známými písničkami v doprovodu kytary. Pan Taraba a jeho vyprávění nás natolik upoutalo, že jsme prožili krásnou hodinku plnou tanečků, písniček a veselého vyprávění.

 

Kniha není jen sešitý nebo slepený svazek listů nebo skládaný arch papíru, kniha je kamarád, který je vždy na blízku, kniha je lék když máme bolístku. Děti ze třídy Koťátek a Motýlků navštívily Městskou knihovnu  a dozvěděly se mnoho zajímavého o dětských knížkách a jejich autorech. Velký dík patří paní Jařabové, která celou akci měla úžasně připravenou.

        třída Koťátek                       třída Motýlků

"Noc je dlouhá, den je krátký, to je doba na pohádky. Já vám také jednu povím o princezně, o drakovi, loupežnících, o šaškovi. I Macourek s Canfourkem pohádky má rád, možná se jim také o nich bude zdát." děti ze třídy Koťátek prožily týden plný pohádkových zázraků.

 

Hurá je tu karneval !!

"Haló pane karnevale, račte dále,račte dále.Všecko máme na míru, z krepového papíru. Já jsem s hůlkou kouzelnice, Veronika slunečnice. Všihcni vás zvem hej,hej,hej, na maškarní rej !" 

 

           třída Motýlci                         třída Sluníčka

         třída Koťátka                třída Hvězdičky

          třída Veverky                  třída Kuřátka

V pátek dne 21.2.2014 k nám zavítala vzácná návštěva. Přišel za náma čtyřnohý kamarád, se svou majitelkou. Nenásilnou formou nám společně vysvětlili pojem a funkce canisterapie. Ukázali nám společně, jak se o pejska starat, čím ho krmit a co vůbec nesmí, co je pro něho dobré a co špatné, jak nás pejsek může ochránit a naopak, jak se můžeme bránit proti útoku zlého psa.

"Potkal zajíc medvědici, právě když šla po ulici na ples lesních zvířátek - za chvíli je začátek." Děti ze třídy Motýlků prožily kouzelné chvilky s krásnými pohádkami.

"Hokej hrají na ledu, já to taky dovedu. Pozor, letí právě puk, do branky udělá KUK ! Hokejisté naši skvělí, puk do branky zasadili. Už křičíme gól, gól, gól je to ten nejhezčí sbor. Češi, češi do toho, my budeme u toho." děti ze třídy Koťátek jsou praví olympionici a za jejich snahu a chuť sportovat byly náležitě odměněny.

"Šampióni lyžování uhánějí z horských strání. Hurá šupem ze svahu, Chce to hlavně odvahu." Ve třídě Kuřátek se konala pravá zimní olympiáda, pojďte se na ty šikovné sportovce spolu s náma podívat....

"Ostružinky, šípky, trnky, jeřabinky, bezinky načešu jich plné hrnky, navrch přidám brusinky. Odvar z máty peprné, kdo má zdraví chatrné, ať navštíví se mnou, já řku, moudrou bábu kořenářku!" Děti ze třídy Motýlků poznaly, že kdo není zdravý celičký, tomu nečervenají se tvářičky.

"Jen nezbedný Kočičák nemá školu vůbec rád." Naše Koťátka se připravovaly k zápisu do 1.třídy. Zbývá jen popřát hodně štěstí a držíme vám palečky naši malí školáčci......

"Mrzne,sněží to to zebe, hodně sněhu spadlo z nebe, ptáčkové teď starost mají, jak potravu obstarají. Kde jsou v domě hodná dítka, dávají jim do krmítka, trochu zrní, trochu máčku ať si dají do zobáčku." Škoda jen, že to u nás nevypadá jako v této básničce, ale hodná dítka ve třídě Motýlků mají a o ptáčky se postarají.

"Už to fouká, už to fičí,v u Motýlků každý cvičí!!! Péťa hlídá Tvoje tělo,no komu by se nechtělo?! Štíhlý pas a útlé boky,
hop a skok hned k nám do školky. Proto cvičíme s úsměvem,u Motýlků každý den."
Děti ze třídy Motýlků se připravovaly jako opravdoví sportovci na olympiádu. A že to braly opravdu vážně se pojšte podívat......

"Z okna zimu pozoruji, něco o ní namaluji. Sněhuláka, bílý sníh nebo děti na saních." Sníh se pořád zatím někam schovává, ale dětem ze třídy Sluníček to vůbec nevadí, o paní Zimě si alespoň povídali a svými obrázky a písničkami snad ten snížek už přivolají.

"Zítra půjdu do školy, nemusím mít úkoly, nejsem ještě řádným žákem, ale už jsem předškolákem. Zítra půjdu k zápisu,předškoláčci z
tašku s sebou ponesu. Budu v ní mít rodný list, u zápisu budu číst. Budu říkat básničku, a zazpívám písničku. Už se na to těším moc - tak jdu spinkat – dobrou noc.
" I naši předškoláčci ze třídy Kuřátek se šli podívat za kamarády do první třídy ZŠ Valašské Klobouky a moc se jim tam líbilo.

"Jéje, jéje, to to zebe! Se sněhem i bez sněhu mráz tropí jen neplechu …,ale my se nelekáme a zimu si užíváme." Pojďme se podívat na děti ze třídy Sluníček.....

Dnes se naši předškoláčci šli podívat na své o rok starší kamarády do prvních tříd. Ti jim předvedli, co všechno se za tu polovinu roku naučili. Ukázali jim jak umí číst, psát a počítat. A můžeme hrdě říct, že udělali velký kus práce...... 4. třída - Koťátka / 5. třída - Hvězdičky

Veselá vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech potěšila děti ze třídy Veverek. Pejsek a kočička spolu hospodaří ve svém domku : myjí podlahu, pečou dort, slaví Vánoce, chodí na výlety a navštěvují přátele, tak jako naše děti......

"Nasaďte si rukavice, přijdou velké fujavice. A na hlavy čepice, ty nám přece sluší, zahřejou nás velice, nezmrznou nám uši." Děti ze třídy Kuřátek se zimy vůbec nebojí, tak alespoň se o zimě dozvěděly mnoho zajímavého a společně přivolávaly schovaný snížek. Tak nám nezbývá než držet palečky, ať už konečně bílá nadílka rozzáří dětská očka..

"Jaro, léto, podzim, zima to je celý rok, stejně letos, jako vloni tak i napřesrok. Po jaru je vždycky léto podzim po létu a nežli se nadějeme zima už je tu." Tak jako v této písničce nám čas tak rychle letí, děti ze třídy Koťátek tak už ví co máme za roční období, měsíce v roce a dny v týdnu už jsou pro nás úplná hračka.

"Kreslím si, jak padá sníh na pole a na cesty. Sněhuláka kreslím též bez kabátu bez vesty." I když se nám snížek někam schoval, dětem ze třídy Hvězdiček to vůbec nevadí, hrají si, smějí se, cvičí a dovádí, takže jim ve školce vůbec nic neschází.

Beseda na téma " ŠKOLNÍ ZRALOST"  proběhla dne 15.1.2014  v prostorách MŠ Valašské Klobouky za účasti paní Mgr. Markéty Šobáňové, paní Mgr. Věry Balouškové a učitelkami 1. tříd ZŠ. Našli jsme zde odpovědi na otázky týkající se vstupu do ZŠ, školní připravenosti i možnosti odkladu školní docházky.

"Kdo to ťuká na okénko malý vrabeček, prosí chudák ať mu dáme aspoň drobeček. Nejsme lakomí, každý z nás to ví, že když právě zima vládne ptáci hladoví. Po snídani doma máme plno drobečků, na okno je nasypáme počkej vrabečku." Co dělají zvířátka v zimě ? Na tuto otázku si odpověděli i děti ze třídy Koťátek.

Dnes k nám přijelo loutkové divadlo se třemi pohádkami. První pohádka byla o zamilobvaném kominíčkovi a krásné Majdalence, ve druhé jsme drželi palečky Sněhurce a sedmi trpaslíkům a v poslední pohádce se děti dozvěděly, co všechno se může vejít do břicha Otesánka. Kouzelné pohádky byly jednoduché svým dějem, doprovázené melodickými písničkami, zkrátka pohádky jak mají být!

"Mám ho rád, když se večer chystám spát, těším se až můžu si ho na sebe dát. Oblíbené, šťastné, bavlněné, krásné. S obrázkem i jen barevné na sladký spánek připravené." děti ze třídy Motýlků si uspořádaly pyžamovou párty a že se jim povedla, se pojďte podívat.

 

"Čas je to mocný čaroděj, nikdy nebyl vidět, vždycky všude stál, vždycky nad vším bděl a věřte - bdí i dál." Děti ze třídy Motýlků zjistily, že každý má svůj čas, který plyne jako voda v potůčku. 

    "My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujeme vám. Štestí, zdraví, dlouhá léta, my jsme k vám přišli z daleka." ale tito králové nepřišli vůbec z daleka, to děti z Koťátek přišly pořát do nového nastávajícího roku zdraví, štěstí a plný košík dětských úsměvů.

 

 

Venku tiše nasněží,zvony zvoní na věžích.Nejkrásnější ze všech nocí chodí k         lidem o Vánocích.Ve sváteční světnici voní čerstvé jehličí. Stromek už je roz-         svícený, sluníčko se vrací k zemi." Blíží se k nám nejkrásnější svátky v roce a                     děti ze třídy Hvězdiček se společně naladily na nastávající dobu radostného očekávání Vánoc.

  Betlém v Červeném domě          Betlém v Horní Lidči    

      Přípravy na Vánoce                 Vánoční tvoření

 

"Dva kapři se spolu přeli, kdo je lepší v rybníce. Brzy je však přerušila rozumnější bělice. "Přestaňte se hádat, braši, jistě každý uvěří, že jste oba stejně dobří na vánoční večeři." Jak probíhal adventní čas a vánoční nadílka ve třídě Motýlků se pojďme společně podívat.....

 

"S mamkou máme plno práce a ta chutná, ach tak sladce. Mamka spěchá - honem, honem, cukroví už voní domem. Už jsou tady Vánoce, cinky cinky zvonek zvoní. Ve vaně se kapr honí, z mísy voní ovoce... Cinky cinky cinkylinky, už jsou tady Vánoce." Na dnešní den se těšily i děti ze třídy Kuřátek, i jim Ježíšek nadělil dárečky pod vánoční stromeček.

 

Blíží se k nám nejkrásnější svátky v roce a my jsme společně s našimi dětmi navštívili ČSOP Kosenku ve Valašských Kloboukách, kde jsme prožili krásné chvíle s tradicemi pravých valašských Vánoc. Na vánočním programu se děti dozvěděly nejen mnoho zajímavostí o adventu, ale také o Vánocích, jak se dřív na Valašsku slavily. Dýchlo na nás nejen teplo sálajícího ohně a vůně bylinkového čaje, ale také kouzlo starodávných obyčejů, které dříve doprovázely adventní dobu i samotné Vánoce. Děti si zazpívaly koledy, dozvěděly se, co na Valašsku patřilo na štědrovečerní stůl, společně upekly sladké vánoční pečivo a vlastnoručně si také vyrobily svíčku ze včelího vosku.

 

    třída Koťátka a Hvězdičky          třída Kuřátka

 

         třída Motýlci                        třída Hvězdičky

 

"Vánoce, vánoce, to jsou pěkné svátky, noc je tmavá, noc je dlouhá, ale den je krátký. Betlém a stromeček, jezulátko k tomu, pastýř nám vytrubuje u našeho domu. Vánoce, vánoce, svátky našich dětí, stříbrná hvězdička nad domovem letí." Vánoce jsou nejkrásnější svátky prožité očima dětí a ta naše očka dětí ze třídy Koťátek dnes zářila jak hvězdičky na noční obloze. A jejich rodiče byli na ně náležitě pyšní. Krásný den jsme zakončili společným tvořením. ( Vánoční besídka .......  Vánoční tvoření ) Děkujeme za nafocení besídky sl. Míši Pechancové.

"Dobře dětem o Vánocích na rybníce, na potocích, zima jim dá pod nohy kousek zmrzlé oblohy. Pro mne zmrzlo modré z nebe, co na tom, že trochu zebe? Honí se tam vesele malí, zmrzlí andělé." Vánoce jsou tady..... zvolaly dnes děti ze třídy Koťátek. Prožili jsme společně krásné vánoční dopoledne a nakonec nám Ježíšek i něco schoval pod stromeček.

"My malí koledníci jsme z dálky přišli k vám a noviny vám nesem, co udály se tam." Malí koledníci přivítali vánoční čas i ve třídě Veverek.

"Těším se těším, že přijdou zas vánoce bílé, ten krásný čas. Stromeček máme ozdobený, dárečky pod ním zabaleny. Vánoce, vánoce přišly už k nám, v jesličkách malého Ježíška mám. Vánoční koledy do ticha zní,  Ježíšek maličký spinká a sní." Za chvilinku už jsou tady, už nám klepou na vrátka a aby ten čas rychle dlouhého čekání rychle uběhl si přejí nejenom děti ze třídy Sluníček. Přidány nové fotografie !

 

Blíží se k nám nejkrásnější svátky v roce a my jsme společně s našimi dětmi navštívili ČSOP Kosenku ve Valašských Kloboukách, kde jsme prožili krásné chvíle s tradicemi pravých valašských Vánoc. Na vánočním programu se děti dozvěděly nejen mnoho zajímavostí o adventu, ale také o Vánocích, jak se dřív na Valašsku slavily. Dýchlo na nás nejen teplo sálajícího ohně a vůně bylinkového čaje, ale také kouzlo starodávných obyčejů, které dříve doprovázely adventní dobu i samotné Vánoce. Děti si zazpívaly koledy, dozvěděly se, co na Valašsku patřilo na štědrovečerní stůl, společně upekly sladké vánoční pečivo a vlastnoručně si také vyrobily svíčku ze včelího vosku.

      6. třída - Sluníčka Přidány nové fotografie !

Dnes si vyzkoušely děti ze třídy Motýlků pravé a nefalšované "retro" promítání pohádek ve škole.

"Dobře dětem o Vánocích na rybnících, na potocích. Zima jim dá pod nohy kousek zmrzlé oblohy. Pro ně zmrzlo modré nebe.
Co na tom, že trochu zebe. Honí se tam vesele malí zkřehlí andělé.
"
na Vánoce se těší i rodiče a děti ze třídy Motýlků.

 

Děti ze třídy Koťátek, Motýlků a Kuřátek navštívily pohyblivý betlém pana Jana Chovance ze Študlova, který zázračně rozpohyboval 100 postaviček Betlémské vesničky. Krásný betlém s pohybujícími se dřevěných postavičkami a zvířátky jsme mohli zhlédnout v Červeném domě ve Valašských Kloboukách. Děti se nemohly vynadívat a oči nám přecházely nad tou nádherou Přidány nové fotografie !!

"Mikuláši, Mikuláši, neber sebou čerty radši, vezmi sebou anděly, ti nám něco nadělí. Čert nosí pytel a metlu,myslí si že se ho leknu. Dělá na mě bububu a já se ho bát nebudu." A těchto čertíků ze třídy Veverek se nebudeme bátr ani my......

V pátek 6. prosince na svátek sv. Mikuláše se konala v naší školce mikulášská nadílka. Mikuláš, anděl a čerti postupně navštívili všechny třídy, aby se přesvědčili, zda byly děti celý rok hodné. Mikuláš s knihou dobrých skutků, ale i hříchů oslovil všechny děti a pomocí čerta a anděla postupně všechny děti podle zásluh obdaroval.

 

"Už se těším, andílku, na vánoční nadílku. Chci být hodný moc a moc, vydržím to do Vánoc." Čtvrteční odpoledne patřilo rodičům a dětem ze třídy Kuřátek. Školkou se rozléhaly lahodné tóny vánočních koled, voněl vánoční punč a zněl radostný smích dětí. Kuřátka se už připravují na Vánoce.....

"To je mi záhada. Nikdo nikdy neviděl čerta, a přeci víme, jak vypadá. Má kopyto na jedné noze a umí létat po obloze. Má rohy a oháňkou mává. Kdepak, to není kráva. Víme, že bydlí v pekle. A víme, že žádné peklo není. A víme, že hudruje vztekle asi takhle: bleble bleble. A víme, že smrdí sírou, proletí komínem i jinou dírou. A víme, že je hrozně starý a hloupý a zlý. A provádí čáry a je strašně chlupatý. Každý ho umí popsat od hlavy až po paty. Kdo ví, čí je to vina. Bude v tom nějaká čertovina." a čertovsky se pobavily i děti ze třídy Motýlků

"Mikuláši, Mikuláši, probuď se, někdo tady straší, není to on rohatý, co ti šlape na paty, já bych radši anděla, ten nic zlého nedělá, já bych radši cukrovíčko, to je dobré papáníčko, celý rok jsem byla hodná a ted si ho spapám do dna." A dva čertíci kamarádi za náma zavítali i do třídy Koťátek.

"Hudry, hudry, dupy, dupy, čert k nám leze do chalupy. Hudry, hudry, už tu je, už na okna bubnuje. Dlouhý ocas, krátké uši, teda čerte, to ti sluší! Celý černý, samý chlup, metlou dělá šupy, šup."  Na čerty a čertice si zahrály i děti ze třídy Kuřátek a že jim to šlo teda ....... 

 

"Na šišku si vítr cinká, zvoní lesem vesele. A v té šišce brouček spinká, má ji místo postele." Proměny podzimního počasí objevovaly i děti ze třídy Motýlků.

"Mám tady pět prstíčků, umím o nich básničku.Nejmenší je malíček -  není žádný cvalíček.Vedle něj je prsteníček - na ten patří prstýnek, co má pěkný kamínek.Uprostřed máme prostředníčka - ten je dlouhý jako tyčka.Vedle něj je ukazovák - ukazuje tytyty, když je něco rozbitý. A poslední chlapeček jmenuje se paleček - ten se drží trochu stranou,to je všechno - na shledanou." Taje a zákoutí našeho těla poznávaly i děti ze třídy Kuřátek

V týdnu kdy nám zahořela první adventní svíčka, k nám, jako každý rok, zavítaly děti ze ZUŠ ve Valašských Kloboukách, které pro nás připravily poutavé hudební vystoupení a naladily nás na vánoční notičku. Přidány nové fotografie !!!

"Domeček, louka, strom a děti a vločka sněhu letí, letí, a nedoletí, malá je, než spadne na zem, roztaje." Ale nám neroztála a tak si mohly děti ze třídy Hvězdiček vyzkoušet první sníh hned na zahradě, kde si jej užily s plnou parádou.

Dnes se naši předškoláci ze třídy Hvězdiček vydali do Městské knihovny, aby poznávali nová dobrodružství. Petřík se vydal cestou s Guliverem, Pavlík putoval s Krtečkem, Nelinka si popovídala s vílou Amálkou a ještě mnoho dalších pohádkových postaviček ukázalo dětem jak kouzelná až čarovná může být knížka.

V pátek 29.11.2013 k nám přijelo maňáskové divadlo Sluníčko. Děti mohly držet palečky šikovným chlapíkům Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém, zazpívat si písničku s Koblížkemi a hádat jak to jen dopadne se třemi prasátky. Na návštěvu pohádkových maňáskových kamarádů se děti vždy moc těší. A jako poděkování obdařily své kamarády širokým úsměvem a vřelým potleskem.

 

Blíží se k nám nejkrásnější svátky v roce a my jsme společně s našimi dětmi navštívili ČSOP Kosenku ve Valašských Kloboukách, kde jsme prožili krásné chvíle s tradicemi pravých valašských Vánoc. Na vánočním programu se děti dozvěděly nejen mnoho zajímavostí o adventu, ale také o Vánocích, jak se dřív na Valašsku slavily. Dýchlo na nás nejen teplo sálajícího ohně a vůně bylinkového čaje, ale také kouzlo starodávných obyčejů, které dříve doprovázely adventní dobu i samotné Vánoce. Děti si zazpívaly koledy, dozvěděly se, co na Valašsku patřilo na štědrovečerní stůl, společně upekly sladké vánoční pečivo a vlastnoručně si také vyrobily svíčku ze včelího vosku.

      3. třída Veverky

"Veverky se rády mají s podzimem si užívají." Děti ze třídy Veverek si užívají poslední dny podzimu naplno, pojďte se podívat....

"Dneska nejdu do školy, musím zůstat v posteli. Viry rýmy zvítězily, do školky mě nepustily." děti ze třídy Koťátek si zahrály na pány doktory a povídaly si o nejcennějším co můžeme mít a tím je zdraví.

"Listopade, listopade, už ti mlha slunce krade. Poslední list plachtí k zemi, mráz přijíždí se saněmi." a než nám spadne i poslední lísteček, tak si ještě s Kuřátky zavzpomínáme na krásy barevného podzimu.

"Máme rádi ovoce, koupeme se v potoce, zeleninu rádi jíme, doktora se nebojíme." a že to Kuřátka myslela vážně se pojďte s náma podívat. A že se skutečně nebála dokazují i zavázané ručky a spokojené úsměvy na jejich tvářičkách...

"Brankař hrdě stojí v bráně, hokejista zařve: "Na ně!" Přihraje puk Maťovi, jak mu instinkt napoví. Mates zkouší svoji kličku, střílí ..... ouvej - trefil tyčku!" dětem ze třídy Kuřátek se přišel ukázat jejich kamarád Matýsek ve své hokejové výstroji
"Levá ruka, pravá ruka, do dlaně si prstík ťuká. Pěsti, lokty, ramena, hlava, břicho, kolena. Čelo, brada, nos, Honza chodí bos." Děti ze třídy Motýlků poznávaly taje a zákoutí lidského těla.  

Ads by Media PlayerAd Options
 
Ads by Media PlayerAd Options
 
Ads by Media PlayerAd Options
 

Dne 12.11.2013 se odpoledne sešli rodiče a děti ze třídy Hvězdiček na tvořivém odpoledni. Za chvilinku to třídou blekotalo a řinčení řetězů se rozléhalo po celé naší školičce. Že se blíží Mikuláš je vidět už i u nás........

"Poslechněte srdíčko, vyšetřete oči, na palci mám bebíčko, hlava se mi točí. V zádech mi loupá,  horečka stoupá, - po celou noc, svědil mě nos, pane doktore, prosím o pomoc. Zhluboka dýchat, narovnat záda, přestaň už vzlykat, tak zní má rada. Přestaň už prášky brát, začni se s námi smát. Když je někdo líná kůže, ani doktor nepomůže. Tak z postele hybaj ven, dneska máme krásný den." děti ze třídy Koťátek byly navštívit paní doktorku a dozvěděly se mnohé o její práci. Tímto bychom jí chtěli mnohokrát poděkovat za její přístup a ochotu a děti si odnesly nejenom mnoho zajímavých informací ale každé dostalo i něco na památku. Děkujeme

"Na svatého Martina prý už zima začíná. Prý přijede na koni, podkovami zazvoní." Dnes za náma přijel svatý Martin na bílém koni a mohli jsme si poprvé letos šáhnout na opravdový sníh. Brrr ten ale studil...... ( přidány nové fotografie !!!! )

"Punčocháčky ponožky oblečeme na nožky. Ještě tričko, mikinu vyzrajeme na zimu. Přes to všechno gaťata, ať jsme správná prťata. Na hlavičku čepičku, na nožičku botičku."  děti ze třídy Veverek se oblékají a z podzimu radost mají.....

"Poslední květ na záhonku, poslední zvuk ptačích zvonků, poslední den u rybníčka, poslední kuk do sluníčka, které už je za horami, to se loučí podzim s námi...." a pomalinku se loučí s podzimem i děti ze třídy Sluníček.

"Tak už je to tak, přiletěl k nám drak. Prý chtěl letět do pohádky, nezná ale cestu zpátky. Tak se u nás zastavil, aby děti pozdravil." Děti ze třídy Koťátek  mu zamávaly a co umí ukázaly........

"Dobrá parta se tu schází, všechny trable proberem, vše, co se tu odehraje, komentujem s úsměvem. Hvězdičky jsou tady s námi, chtějí druhým radost dát, radu, úsměv, povzbuzení, říct druhému - mám tě rád. " a takto si ve školce užívají děti ze třídy Hvězdiček.

"Ovoce a zelenina, to je zdraví, to je síla. Kdo jí mrkev, ředkvičky, bude zdravý celičký." a že zelenina a ovoce je nejen zdravá, ale i moc dobře chutná se přesvědčily i děti ze třídy Motýlků.

 
 

V odpoledních hodinách dne 23.10.2013 a 24.10. 2013 se v prostorách MŠ uskutečnily podzimní tvoření rodičů s dětmi. Z brambor, dýní, šípků, jeřabin, listů, kaštanů a dalších přírodnin vyrobily za pomocí maminek a tatínků díla, která jsme vystavili v prostorách chodby MŠ, Nyní s námi můžete nahlédnout do světa skřítků Podzimníčků, ježků Bodlináčků nebo jiných strašidel.

 1.třída - Kuřátka        6. třída - Sluníčka           2. třída - Motýlci 

    

Koťátka   Motýlci

Dne 22.10.2013 se děti ze třídy Koťátek  a děti ze třídy Motýlků zúčastnily akce "Piju mošty, což Ty?" v Hostětínské moštárně. Nasbíraly si jablíčka, ze kterých společně vylisovaly lahodný moštík a seznámily se s kouzelnou zahradou, která skrývá mnohá tajemství přírody.

"Sklízím, sklízím zeleninu,ruce už mám samou hlínu,sklízím mrkev, sklízím zelí,abychom se dobře měli." A podzimní sklizeň proběhla i ve třídě Motýlků.

Dne 21.10.2013 děti třídy Hvězdiček a děti ze třídy Kuřátek navštívily Hostětínskou moštárnu. Směly si vlastnoručně "vytlačit" jablečnou šťávičku a pomocí naučné stezky se dozvěděly mnoho naučného a nejenom o jablíčku.

"Padá z vrby zlatý list, vítr si v něm začal číst. Než přečetl obě stránky, list mu spadl do studánky." Podzimní radovánky si užívají i děti ze třídy Kuřátek, pojďte se snámi podívat....

"Podzim si koupil malovánky, pastelky a barvičky, bílou míchá na beránky, hnědou barví zajíčky. Stromy někde natřel rudě, jinde celé ze zlata, vybarvené listí pouští z větví rovnou do bláta." ...a takto si užívají podzim Koťátka.

Dne 16. října patřila třída Koťátek nejenom dětem, ale i jejich rodičům. V odpoledních hodinách se zde uskutečnily tvořivé tlapičky Macourka a Camfourka pod názvem "Kočičí dýňování". Z brambor, dýní, šípků, jeřabin, listů, kaštanů a dalších přírodnin vyrobily za pomocí maminek díla, která jsme vystavili v prostorách chodby MŠ, ale hlavně na přední zahradě, kde nás svými světýlky vítají naši Dýňáčci. Nyní s námi můžete nahlédnout do světa skřítků Podzimníčků, ježků Bodlináčků nebo jiných strašidel. Ať se vám fotografie líbí a všem, kteří se podíleli na krásném odpoledni děkujeme.

"V lese žije veverka ,oříšky má ráda. A  když na ni zavoláme, ukáže nám záda. Kde se vzala ,tu se vzala, veverka k nám přiskákala. Oči má jak korálky, huňatý má kožíšek. Ze všeho má nejraději, velmi chutný oříšek." krásy podzimu objevují společně i děti ze třídy Veverek.

Máme papír,máme tužku, namalujem spolu hrušku. Taky švestky jablíčka, to už znají Sluníčka.

V hustém lese pod jehličím, schovává se potichu, lesní skřítek jménem Kolous, je vždy plný ostychu.V noci spinká pod peřinkou, šitou z lučních kvítků, pod hlavičkou polštář z mechu, toť postýlka skřítků. Ráno nejdřív zkontroluje, všechna lesní zvířátka, červenou pak rychle natře, muchomůrčí děťátka. Pak ošetří všechny stromy, jehličnany ba i buky, šišky při tom tajně hází, na školkové holky, kluky. A šiškám skřítka Kolouse neunikly ani děti ze třídy Motýlků.

Rozsvítí se hvězdička,rozzáří tvá očička,jsou krásné jako korálky které svítí do dálky. A očička plné spokojenosti a radosti září do dálky i dětem ze třídy Hvězdiček.

" Padá listí zlaté, rudé jeho plná zahrada a co potom bude padat, až to listí opadá. Potom bude padat sníh, co ho bude na větvích co ho bude všude, všude, jen to slunko bude rudé." Děti ze třídy Koťátek se dnes pustily s chutí do hrabání listí na školní zahradě. A že byly moc šikovní, posuďte sami.....

Dnes 10.10.2013 přijel pan Taraba se svým divadélkem „jednoho herce„ a potěšil nás svým netradičním zpracováním pohádky "Dlouhý, Široký a Bystrozraký". Pohádkový příběh vyprávěl o přátelství a pomoci kamarádů. Do pohádkového děje byly panem Tarabou, jeho kytarou a písničkami vtaženy a zapojeny všechny děti i paní učitelky a náležitě si ji užily. Přidány nové fotografie !!

"Chameleon, jak jen může, střídá barvu svojí kůže. Je to fešák, každý rok s módním hitem drží krok." Milou návštěvu měly děti ze třídy Motýlků, přišel se na ně podívat Honzíkův exotický kamarád.

"V černém lese, zvaném Hůrka, červená se muchomůrka, červená se,  moc se stydí, že ji soused hříbek vidí." a jak to chodí v lese poznávaly i děti ze třídy Motýlků, a že se jim dařilo to viděla i sama paní Muchomůrka.

Kdo by neznal toho šviháka s puntíkovaným motýlkem pod krkem a nezapomenutelným humorem. Dobrodružství šikovného mravence s červeným šátkem, jeho popleteného přítele Brouka Pytlíka, půvabné, ale trochu nafoukané Berušky, mrzutého hlemýždě a ostatních brouků a broučků z jednoho palouku jsme mohli sledovat  dne 2.10.2013 v KD Klobučan ve Valašských Kloboukách.

"Ťuky, ťuky, kdo to ťuká, kdo to ťuká na vrátka? Podívejme milí zlatí, to jsou naše Kuřátka."... a první školní měsíc mají za sebou i děti ze třídy Kuřátek, a že jsou to kamarádi jak se patří se pojďte podívat .....

Září nám pomalinku končí, nastává čas podz­imu. Sluneční paprsky už nemají takovou sílu, dny se krátí, ale příroda se nám začíná krásně vybarvovat, zrovna tak jak se nám vybarvují naše koťátka. Každý je jiný, každý je jinak nadaný, ale dohromady tvoří správnou partu, která si společně hraje, směje, zpívá a maluje.....

V pondělí 23.9.2013 proběhla v naší mateřské škole ukázková hodina angličtiny pro nejmenší s lektorem Tomášem. Lektor Wattsenglish s dětmi během pětadvacetiminutového bloku hrál hry, opakoval říkanky, zpíval, což byly všechno aktivity, při kterých děti angličtinu vnímají jako přirozený komunikační prostředek. Děti nejdříve na angličtinu reagovaly neverbálně (většinou pohybem), záhy však angličtinu samy aktivně začínají při hrách používat. Tak ať se jim práce daří......

"Sluníčko se probudilo,paprskama zasvítilo,pohladilo kytičky,zvířátka i dětičky.To vše udělalo jen, aby měli hezký den." A spoustu hezkých dnů určitě společně zažijí i děti ze třídy Sluníček.

"Kocour - kočka - kočička, velký - menší - maličká. Ta čtvrtá je na hraní, do postýlky na spaní." A takto si prožila první dny nového školního roku naše hravá Koťátka.

"Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, nám se líbí celý svět. Máme se tu všichni rádi, jsme tu dobří kamarádi." I přesto, že v prvních dnech ve školičce byla na tvářičkách vidět občas nějaká ta slzička, děti ze třídy Veverek přišly nato, že budou třídou plnou kamarádů.