Sněhulákový pozdrav :

 

Milí patroni Sněhuláků pro Afriku,

ač to s předpovědí vypadá, že bychom mohli plynule přejít do dalšího ročníku, mám pro vás jednu z posledních aktuálních zpráv V neděli skončilo fb hlasování o toho nej sněhuláka.

Výsledky jsou následující: 

V kategorii český sněhulák s největším počtem hlasů vyhrála škola: 
475 - Základní škola Jiříkovice, okres Brno-venkov - 127 hlasů

V kategorii jakýkoli sněhulák první tři místa obsadily toto školy: 
394 - ZŠ Generála Svobody 16,Havířov-Šumbark - 237 hlasů
554 - Základní škola a Mateřská škola Mladá Boleslav - 186 hlasů
500 - ZŠ J. Pešaty, Duchcov - 53 hlasů

Dále bych vás chtěla informovat, že aktuálně mi ještě poslední školy zasílají vybrané částky, vypadá to ale na cca 270 000 Kč společně získaných pro dobrou věc. Moc vám za to děkuji. Již připravujeme děkovný certifikát, který vám taktéž v příštím týdnu (případně v tom dalším) poštou zašleme. S TV Polar jsme pak domluveni na reportáži, v níž bychom měli vylosovat tři školy, které od nás získají avizovanou finanční částku (5000 Kč, 3000 Kč a 2000 Kč). O datu vysílání vás budu informovat. 

Moc vám všem ještě jednou děkuji za krásné fotky, motivaci dětí, doprovodný program a nápady, které jste zrealizovali, v neposlední řadě pak za krásnou částku. Kola pro děti v Africe nakládáme už zítra, cca za měsíc by se k nim tedy měla dostat. Fotky z nakládky a následně z předávky v Gambii zase pošlu. Mějte se krásně a navzdory počasí jarně

Michaela Böhmová

 

Sněhuláci pro Afriku 2017

Podzim je za námi, meteorologové hlásí první sněhové záchvěvy, takže nastal čas zapojit se do projektu Sněhuláci pro Afriku 2016/2017.

Děti v Africe si sněhuláka nikdy nepostaví, mnozí z nich se ale nedostanou ani do školy. Na první informaci nic nezměníme s tou druhou je v našich silách něco udělat.

Naše škola se rozhodla zapojit do 5. ročníku projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání. Akci organizuje pod záštitou ministra školství nezisková organizace Kola pro Afriku, obecně prospěšná společnost, ve spolupráci s Gymnáziem, Ostrava-Hrabůvka, p. o. Nejedná se o akci, při níž by se jen vybíraly peníze, ale pomoc se zde uskuteční formou hry a zábavy pro vaše děti.
Cílem této jednorázové akce v celorepublikovém rozsahu, která proběhne v závislosti na sněhových podmínkách, je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci Kola pro Afriku spočívá v tom, že se bude vybírat startovné za každého sněhuláka ve výši 50Kč.
O stavbě sněhuláků byly informovány všechny školy a školky na území České republiky, není proto vyloučeno, že se nám podaří vytvořit rekord v počtu sněhuláků postavených v jeden den. Akce bude prezentována i v médiích, můžeme tak ukázat republice, že se školy umí spojit, bavit a pomoci prospěšné věci. Seznam zapojených škol a bližší informace můžete nalézt na stránkách
www.snehulaciproafriku.cz
V
loňském roce se zapojilo téměř 300 škol, ačkoli nebyl sníh, a podařilo se vybrat částku cca 305 000 Kč.

Pojďte tedy společně s námi pomoci dobré věci a podpořte své děti.
Pojďme právě takto paradoxně, protože africké děti si sněhuláka ve své zemi nikdy nepostaví, pomoci ke vzdělání dětem i tam, kde cesta do školy není každodenní běžnou záležitostí, ale mnohdy nedostupným snem.

Věříme, že Vás projekt zaujal a naši školu v jeho realizaci podpoříte.